Доступність посилання

ТОП новини

Австрійська компанія готує позов проти мерії Львова за проект стадіону до Євро-2012


Львів – Австрійська компанія «Альпіне» готує судовий позов проти мерії Львова, заявила в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода речниця фірми Карін Кеглевич. За твердженням компанії, місцева влада не розрахувалася з нею за проект стадіону до Євро-2012. Натомість спортивна арена будується саме за проектом фірми «Альпіне».

Австрійська компанія «Альпіне» не передала Львову право на використання її проекту, а тому будівництво стадіону ведеться незаконно, зазначила речниця фірми Карін Кеглевич в інтерв’ю Радіо Свобода.

– Чи заплатив Львів?

– Ні. Ми з ними протягом останніх тижнів мали дуже інтенсивні переговори, була визначена ціна, але досі місто Львів не переказало ніяких коштів.

– Про яку саме суму йдеться?

– Це внутрішня справа.

– Яких кроків ваша фірма планує вжити у цій справі? Чи ви плануєте робити позов до суду?

– Ми зараз готуємось подавати позов. Львів має заплатити, щоб мати право використати цей проект. Якщо ж вони це роблять без оплати, то для такого випадку ми готуємо позов.

– Як довго ви будете чекати на відповідь Львова, перш ніж подати позов?

– Ми, власне, вже готуємо позов. Я не хочу говорити про якийсь конкретний день, але якщо Львів не дотримується домовленостей, тоді нам нічого іншого не залишається робити, щоб відстоювати свої права, ніж позиватися до суду. І наше керівництво зробить необхідні рішення і кроки. Ми все ж таки сподіваємося, незважаючи на всі ці обставини, що Львів дотримається усіх своїх обов’язків, але якщо вони цього не зроблять, без позову не обійтися.

********
Карін Кеглєвіч не повідомила, у який саме суд компанія подасть позов.

Мерія заявляє, що не має заборгованості за проект

Як зазначив Радіо Свобода директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради Олег Засадний, суму розрахунку з «Альпіне» досі не погоджено. Ба більше, за словами посадовця, саме австрійська компанія зволікає з термінами повернення їй боргу.

Олег Засадний відповів фірмі «Альпіне»: «Якщо ви хочете, щоб ми з вами розрахувались, то маєте зробити одне, друге, третє… Поки цього не зробили, значить, на сьогоднішній день перед вами у нас немає дебіторської заборгованості. Ви маєте нам подати всі документи, ми маємо підписати акт виконаних робіт із сумою, скільки це коштує. Тоді у нас виникає дебіторська заборгованість із сумою заборгованості».

«Поки що ми заборгованості перед «Альпіне» не маємо… Бо вони не вислали акт виконаних робіт»», – наголошує Олег Засадний.

Львів можуть змусити і борг повернути, і штраф заплатити?

Спеціальна робоча група СБУ у Львівській області встановила, що договір між міською радою і компанією «Альпіне» підписаний з порушенням норм чинного законодавства. Згідно з цими даними проект може коштувати не більше 12 мільйонів 733 тисяч гривень, а в договорі мовиться про майже 40 мільйонів гривень.

Через суд австрійська компанія «Альпіне» може стягнути з Львівської міськради не лише суму боргу за проект, але й великий штраф за незаконне використання її приватної власності.

Стадіон у Львові будується за міські гроші. Спортивна арена обійдеться львівській громаді у 610 мільйонів гривень.

Однак остаточного рішення про те, що саме Львів прийматиме Євро у 2012 році наразі немає. УЄФА має оголосити свій вердикт 30 листопада.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG