Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 16:27

Іраклій Аласанія шукає «золоту середину» для опозиції Грузії


Іраклій Аласанія, голова «Альянсу за Грузію»

Прага – Іраклій Аласанія, колишній посол Грузії в ООН, а нині голова «Альянсу за Грузію», своєрідної парасольки для опозиції, проявляє себе як помірний політик в умовах радикальних виступів опозиції Грузії. Аласанія виступив проти блокади опозиціонерами транспортних шляхів держави та інших радикальних кроків протесту в країні. Він формує свою партію і закликає до безпосереднього діалогу зі владою Саакашівлі.

У інтерв’ю Радіо Свобода Іраклій Аласанія заявив, що в умовах загальних протестів опозиції «різні політичні сили не повинні втрачати свого індивідуального обличчя». Наша позиція полягає у тому, каже Аласанія, що, окрім участь у спільних протестах всієї опозиції, ми виступаємо за прямий діалог з владою, щоб переконати її поступитися та зробити можливими вільні і справедливі вибори. Це, як заявляє Аласанія, є основою шести пунктів їхніх вимог до влади, яка поки-що не відповіла на це.

На запитання, чому його сила відхиляє необхідність застосування радикальних форм протесту опозиції, Аласанія відповів Радіо Свобода: «На мою думку виступи опозиції у минулому місяці мали успіх. Весь час громадськість підтримувала ці протести. Це переконало не лише опозицію , але й владу і світ, у тому, що в умовах не стихаючих протестів необхідно знайти механізм вирішення політичної кризи. Мітинг 26 травня на стадіоні, коли прийшло понад 50 тисяч прихильників опозиції, які вимагали відставки президента Саакашівлі, переконав мене і мою політичну команду, що необхідно змінити тактику вуличних протестів».

Саме тепер, каже Аласанія, ми зосереджуємося на створенні власної партії, щоб вона стала політичною базою для пропаганди серед громадян у регіонах і участі у майбутніх виборах. Він заперечив можливість розвалу «Альянсу за Грузію»: «Ні, все було узгоджено від самого початку. І я думаю, що створення партії лише зміцнить «Альянс».

Аласанія і його сила закликають до конкретного діалогу з владою

Лідер «Альянсу за Грузію» переконаний, що необхідно зосереджено критикувати владу і разом з тим пропонувати їй вихід з ситуації вже сьогодні. Це, на думку Аласанії, проявить безпорадність уряду більше, аніж їхнє просте спостереження за перебігом вуличних протестів. Велике значення має і заклик Патріарха Іллі Другого щодо зниження напруги на вулицях і участі у реальному діалозі з владою, каже Аласанія у розмові з Радіо Свобода.

Іраклій Аласанія також вважає, що й міжнародна ситуація, обстановка в регіоні змушують опозицію Грузії шукати реальних шляхів виходу з політичної кризи. На думку лідера «Альянсу за Грузію», сьогодні важливо задіяти міжнародні механізми в регіоні та уникнути ескалації напруги і зростання загрози відновлення воєнних дій.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG