Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент рухатиметься правим центром


Брюссель – Європейська народна партія за результатами виборів зберегла більшість у парламенті Євросоюзу. Втративши тільки декілька місць порівняно з попередніми виборами, ця партія консерваторів далеко попереду конкуруючої партії соціалістів. Тривожним сигналом для демократів та лібералів Європи став прорив до Європарламенту ультрарадикальних політиків. Та, загалом, розміщення політичних сил у цій євроустанові після виборчого марафону останніх днів залишиться подібним до попереднього.

У Страсбурзі, де міститься головний офіс Європарламенту, все міняється, але нічого не змінюється. Новий парламент, що незабаром розпочне свою роботу, зберіг свою правоконсервативну більшість. Згідно з результатами, політичний союз «Європейська народна партія та Партія європейських демократів» отримав 267 місць із загальних 736.

Попри те, що британські та чеські консерватори незадовго до виборів вийшли з цієї групи, Європейська народна партія все ж набрала найбільшу кількість голосів. Голова цієї депутатської групи Жозеф Доль, коментуючи результати виборів, каже, що
« ці вибори позначилися важкою поразкою у лавах соціалістів, незначним пониженням кількості лібералів та відносним успіхом «зелених». Разом з тим, «зелені» налічуватимуть тільки 50 депутатів і стануть 5-ою групою Європейського парламенту», – зазначив французький політик на сьогоднішній підсумковій прес-конференції.

Соціалісти, хоч і залишилися далеко позаду, посіли, все ж, друге місце, отримавши у своє розпорядження 159 депутатських крісел.

Якщо глянути на результати виборів по основних європейських країнах, то в Німеччині, що надсилає до Страсбурга аж 99 депутатів, перемогу святкують консерватори партії Анґели Меркель. Вони вибороли майже 40 відсотків голосів, що вдвічі більше за конкуруючих соціал-демократів.

Партія італійського прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі теж набрала найбільше голосів.

Праві Іспанії отримали незначну перевагу над соціалістами прем'єр-міністра Хосе Луїса Сапатеро.

А от британські лейбористи через скандали з витратами державних коштів втратили довіру виборців. Ця партія нинішнього прем'єра Ґордона Брауна потерпіла принизливу поразку, опинившись на 3-ій позиції після консерваторів та партії єврофобів.

«Європейці не голосували, бо задоволені?»

Тільки 43 відсотки виборців проголосували на нинішніх виборах, що є новим рекордом пасивності громадян країн Євросоюзу. Коментуючи низьку активність виборців у інтерв'ю Радіо Свобода, майже кожен європейський політичний експерт зазначив: це повинно стати нагадуванням євродепутатам, що їм слід бути ближче до народу. Адже для пересічного європейця найпомітнішим досягненням минулого парламенту було хіба що ухвалення єдиних тарифів на користування мобільними телефонами.

А голова «Альянсу європейських демократів та лібералів» Ґрем Вотсон навіть припустив, що виборці неактивні через те, що вони вдоволені ситуацією. «З мого багаторічного досвіду я помітив, що чим більше люди обурені, тим більше їх приходить на дільниці висловити своє невдоволення», – каже він.

(Брюссель – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG