Доступність посилання

ТОП новини

Зміна акцентів у передвиборній агітації Партії регіонів? (Огляд преси)


Київ – Нині в Україні проходять два паралельні процеси, стверджує експерт газети «День». Перший – конституційне реформування. Другий – конституційне шулерство під назвою «Пропало все!», де апріорі Конституція вже є політичним інструментом для забезпечення власного політичного майбутнього. Цей проект конституційної реформи від БЮТ і Партії регіонів експерт називає Конституцією диктатури. Президентський варіант теж не є бездоганним, зазначає автор, але він принаймні відповідає певним процесуальним вимогам і є більш відкритим для суспільства. Загалом же, підсумовує експерт, в Україні завжди бракувало політичної волі, щоб змінити Конституцію. Тому реальність змін Основного закону України практично нульова. Заголовок статті «Біг по колу».

Після невдалої спроби Партії регіонів і БЮТ створити мегакоаліцію з метою внесення до Конституції змін, котрі передбачають обрання Президента в парламенті, лідери двох політичних сил – Віктор Янукович і Юлія Тимошенко офіційно заявили про намір балотуватися на посаду Глави держави. Себто, як пише газета «Факти», де-факто президентська виборча кампанія в Україні стартувала, і основні політичні гравці взялися розгортати свої виборчі штаби. Першою це зробили регіонали, які вже призначили керівником штабу Миколу Азарова. У БЮТ же поки шукають винуватців провалу коаліції з регіоналами, тому формуванням передвиборного штабу ще не займались, зазначає видання.

Призначення пана Азарова керівником виборчого штабу свідчить про неминучу зміну акцентів у передвиборній агітації Партії регіонів, стверджує експерти газети «Вечірній Київ». Насамперед, це певне дистанціювання від Москви, принаймні від певного експертного політтехнологічного середовища. Причиною для таких висновків у експерта стала відмова від керівництва виборчим штабом Миколою Яновичем у 2004 році через те, що тоді, за його словами, «кампанію диктували фахівці з Росії».

Щоб не витрачатися кожного разу на катафалки і гробокопачів, кладовища на Донбасі пристроюють прямо під териконами. Як пише газета «Нова», це дешево і швидко. Солдатів ховають на полі битви. Докладніше з коментарями видання знайомить у статті «У шахтах вибухає «гарматне м’ясо».

Через кризу та безробіття багато українців прагнуть виїхати бодай на сезонні роби на чужину. Як інформує газета «Сегодня», цього року кількість охочих підзаробити на збиранні закордонного урожаю збільшилася на 20%. Про те, де і скільки можна заробити, видання розповідає у публікації «Українці потяглися на захід і південь за ягодою».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG