Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2019, Київ 01:26

Джо Байден запевнив Грузію в американській підтримці


Віце-президент США Джозеф Байден під час виступу у парламенті Грузії, Тбілісі, 23 липня 2009 р.

Прага – Віце-президент США Джозеф Байден повторив заяву про підтримку Вашингтоном Грузії через рік після того, як грузинські збройні сили зазнали великої поразки упродовж 5-денного вторгнення Росії на територію Грузії. Ця гарантія підтримки проголошена в Тбілісі другою особою з адміністрації США у час, коли Росія, гостро реагуючи на цей візит, обіцяє перешкоджати Тбілісі у переозброєнні грузинської армії.

Востаннє Байден відвідував Грузію під час безпосереднього вторгнення російської армії у серпні минулого року, коли він ще не був віце-президентом США. А вже тепер, стоячи поряд з грузинським президентом Міхеїлом Саакашвілі перед зустріччю за закритими дверима у новому блискучому президентському палаці, Джо Байден сказав, що радий повернутися і «не спостерігати російські літаки в небі Грузії, не чути недалекі вибухи».

«Чому я тут зараз? Я ж хотів вернутися сюди за будь-яких обставин, але президент попросив, щоб я продемонстрував, що ми стоїмо поряд із вами. І про майбутнє. Ми так само, як ви цього бажаєте від нас, хочемо допомагати вам будувати таке майбутнє, яке було б сильним, незалежним і процвітаючим».

Зі свого боку, після хвали на адресу Байдена Міхеїл Саакашвілі наголосив, що Грузія не переживала щодо намагань президента США Барака Обами у Москві «перезавантажити» стосунки з Росією.

«Я хочу подякувати президентові Обамі за його дуже сильний сигнал Москві, що він не погоджується з тим, щоб у сьогоднішньому, 21 столітті світ ділили на сфери впливу. Для такої країни як Грузія – це подібне на приємну для наших вух музику. Ми дякуємо йому за його моральне лідерство, за його абсолютну чіткість у цьому», – сказав президент Грузії.

Він також наголосив на життєвій важливості американської підтримки для його країни, яка не зверне зі шляху демократії, зі шляху приєднання до вільного світу, до Європи, до НАТО.

Грузія проситиме військової допомоги?

Президент Грузії, як очікують, проситиме у віце-президента США військової допомоги від Вашингтона та присутності американських спостерігачів для контролю кордонів із Південною Осетією та Абхазією. Росія тримає в цих регіонах, порушуючи умови перемир’я від минулого серпня, значні військові сили.

Москва, реагуючи на візит Байдена, заявила устами заступника міністра закордонних справ Григорія Каразіна, що Вашингтон таємно озброює Тбілісі. Кремль також пригрозив, що вдасться до «конкретних заходів», щоб перешкодити переозброєнню Грузії.

Після зустрічі з президентом Саакашвілі Джо Байден виступив у парламенті Грузії, де він заявив про підтримку територіальної цілісності Грузії і невизнання Вашингтоном незалежності Абхазії та Південної Осетії. Під час зустрічі віце-президента США з грузинською опозицією було обговорено авторитарні тенденції в Грузії, арешти опозиціонерів владою та її тиск на незалежні ЗМІ.

Тбілісі зустрів віце-президента США у середу сотнями дружелюбних громадян із гаслами: «Ми розраховуємо на Вас». Експерти лише запитують, які конкретні кроки зробить Вашингтон на підтвердження своєї риторики щодо підтримки Грузії.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG