Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко: Україна сама визначатиме свою політику


Україна самостійно, без зовнішнього втручання, визначатиме свою зовнішню й внутрішню політику, у тому числі і в гуманітарній сфері, заявляє Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба уряду, після відповіді Президента Віктора Ющенка на адресоване йому послання російського колеги Дмитра Медведєва прем’єр зробила сьогодні й свою заяву щодо українсько-російських стосунків.

За словами Тимошенко, її турбує «вкрай високий градус публічної полеміки» між Україною та Росією.

«Як Прем’єр-міністр я робила й роблю все можливе для поглиблення взаємовигідної співпраці між Україною та Росією, насамперед у економічній сфері, за яку відповідає уряд… Відносини з Росією будувала та будуватиму як рівний з рівним, на основі національних інтересів, взаємної вигоди, поваги до суверенітету та територіальної цілісності», – заявила прем’єр.

Як наголосила голова уряду, Україна «самостійно вивчатиме власне минуле, самостійно дасть собі лад в сьогоденні, самостійно будуватиме власне майбутнє». «Реалізація Україною своїх суверенних прав, формування сучасної політичної нації не є і не можуть розглядатися як політика, направлена проти когось», – зауважила Тимошенко.

Водночас, за її словами, Україна готова «чути й дослухатися до думки партнерів на Сході і Заході, враховувати їхні інтереси». Але втручання у внутрішні справи України є «неприпустимим», наголосила прем’єр.

Усі суперечки, вважає Тимошенко, мають бути вирішені за столом переговорів, а не шляхом конфронтації й публічної полеміки.

У вівторок Президент Росії Дмитро Медведєв у своєму відкритому зверненні до Віктора Ющенка звинуватив українську владу в проведенні «антиросійського курсу» і заявив, що відкладає приїзд до Києва нового російського посла.

Український Президент у відповідь назвав учора звернення свого російського колеги «недружнім», проте висловив готовність до діалогу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG