Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:53

Депутати переривають канікули, щоб долати президентські вето


Київ – Одним із завдань позачергової сесії Верховної Ради, що має відбутися у п’ятницю, 21 серпня, стане подолання президентського вето на закон щодо фінансування футбольного чемпіонату Євро-2012. Про це заявила у понеділок на брифінгу Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Вона також піддала критиці дії Національного банку щодо стабілізації фінансової системи в Україні.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко розраховує, що, за її словами, депутати відкладуть політику убік і подолають вето Президента на закон про фінансування підготовки до Євро-2012. «Зараз криза не дозволяє нам такої розкоші, щоб зберігати на рахунках Національного банку прибутки НБУ, які належать державі», – заявила вона сьогодні на брифінгу у Кабміні.

Ветований Президентом закон передбачає перерахування Національним банком до держбюджету додаткових 9,8 мільярда гривень, які підуть на фінансування підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012. На думку критиків закону, це може призвести до емісії гривні і, як наслідок, – до інфляції.

Натомість прем’єр відкинула ці звинувачення. «Цей закон, на який ми будемо долати 21 серпня вето, нічого спільного з емісією не має, – заявила вона на брифінгу. – Все, що говориться про емісію, яка нібито має бути здійснена, щоб виконати цей закон, це абсолютна неправда. Це контрпропаганда проти нормальної здорової роботи бюджету, уряду і, по суті, обслуговування програми Євро-2012 – фінансово».

Футбольно-виборчий компроміс

Також має бути подолане вето на зміни до закону про президентські вибори. Щоправда, з цим законом ситуація досі лишається не до кінця зрозумілою. Бо офіційно вето досі не накладене. Проте в Секретаріаті Президента кажуть, ніби глава держави вже підготував свої зауваження. При цьому заступник голови президентського Секретаріату Ігор Попов припускає, що наслідком подолання вето може стати зрив виборів.

На думку політолога Володимира Фесенка, ймовірність того, що вето Президента буде подолане, дуже висока. «Було б найкраще Президентові не порушувати терміни розгляду законопроектів, – зауважив політолог. – Є бажання накласти вето – вже час вичерпаний, треба оприлюднювати зауваження. Імовірність подолання вето дуже висока, бо тут інтереси Партії регіонів і БЮТ збігаються. Вони між собою досягли компромісу з питань законів про вибори і фінансування Євро-2012. Тут у них збігаються інтереси більше, ніж у якоїсь із цих сил – із Президентом».

Експерти прогнозують, що цього разу робота парламенту має бути результативною. Адже з питань фінансування євро-2012 та внесення змін до закону про вибори президента найбільші фракції парламенту – Партії регіонів та БЮТ – мають спільну думку, яка не збігається з думкою Президента.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG