Доступність посилання

ТОП новини

У Криму російські націоналісти хочуть зірвати святкування Дня незалежності України


Голова «Російської громади Криму», перший віце-спікер Верховної Ради АРК і перший заступник голови кримської організації Партії регіонів Сергій Цеков
Голова «Російської громади Криму», перший віце-спікер Верховної Ради АРК і перший заступник голови кримської організації Партії регіонів Сергій Цеков

Сімферополь – У День незалежності України активісти «Російської громади Криму» планують організувати у всіх регіонах півострова масові протести. Представники патріотичних сил вважають ці акції закордонним замовленням – своєрідним продовження листа російського президента Дмитра Медведєва.

За словами голови «Російської громади Криму», першого віце-спікера Верховної Ради АРК і першого заступника голови кримської організації Партії регіонів Сергія Цекова, «більшість кримчан» не вважають День незалежності святом, а тому 24 серпня на півострові пройде «акція російського протесту» – хода прибічників «єдності російського світу». Вона пройде майже в усіх містах і районних центрах автономії, а також у Севастополі.

Сергій Цеков заявляє: 24 серпня – це день «трагедії, день руйнування єдиної вітчизни, єдиного російського світу, день тотального насилля, яке протягом уже 18 років чиниться над нами: тотальна українізація, насильницька дерусифікація». Україну на сьогоднішній прес-конференції він назвав «придуманою державою». За його словами, все в ній створюється з «чистої сторінки»: «видумана мова, видумана культура та історія, і все це спрямоване проти росіян, російсько-культурних громадян України».

Курс – на загострення

Лідер «Російської громади Криму» заявив, що «з таким насиллям миритися» не може і саме тому «протести кримчан і жителів насамперед південного сходу України, росіян за національністю, мовою і культурою, будуть наростати». За його словами, у Сімферополі крім ходи відбудеться і мітинг. Мітингувальники ухвалять резолюцію, де вимагатимуть «необхідності зміни правлячого на Україні політичного режиму».

За оцінками організаторів, у запланованих заходах візьмуть участь близько трьох тисяч осіб. Це далеко не «більшість кримчан», як заявляв Сергій Цеков, але, як вважають, місцеві оглядачі, і ця цифра є завищеною. Як правило, мітинги «Російської громади Криму» збирають до 500 осіб.

Хто радить «Російській громаді Криму»?

Представники влади ніяк не коментують наміри «Російської громади Криму», в кримському главку міліції Радіо Свобода заявили, що забезпечать правопорядок під час відзначення Дня незалежності України.

Водночас депутат Верховної Ради Криму, голова Кримської організації НРУ Леонід Пилунський сказав Радіо Свобода, що ця акція прокремлівстьких російських націоналістів може призвести до протистояння із серйозними наслідками. За його словами, за нею стоять «сили за межами України» і такі дії «Російської громади Криму» є «прямим продовженням погроз російського державного керівництва на адресу України».

«Це дуже небезпечно», – сказав кримський депутат і закликав кримчан «не піддаватися на кремлівські провокації, які ніякого стосунку до захисту росіян не мають».

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG