У зверненні, підписаному керівниками організації «Вєра», Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія», «Російської громади Севастополь» та інших, мовиться, що українська влада «знищує російську мову» і намагається розколоти УПЦ Московської патріархії. Крім того, у країні почалися «масові політичні репресії проти проросійських активістів» та посилилася «оголтіла русофобія».
Як приклад, наводяться кримінальні справи проти сепаратистів у Донбасі, Закарпатті і в Криму, «переслідування СБУ» в Одесі «послідовно» проросійської партії «Родіна» та її лідера Ігоря Маркова, а також продовження суду в Сімферополі над активістами Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерієм Подьячим та Семеном Клюєвим, яких звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність України.
Чи прислухається Москва до радикалів?
Автори звернення до Путіна і Медведєва переконані, що на Кримському півострові «розв’язаний широкомасштабний етноцид російського народу». Зважаючи на все це, вони закликали російських лідерів не вести діалог з керівниками України без «постановки в жорсткій формі» питання про дотримання прав «російських співвітчизників», і порадили не давати українському уряду п’ятимільярдний кредит, стягнути штраф за недобір природного газу та й, взагалі, запровадити економічні санкції щодо України.
Раніше ці ж організації вже зверталися з подібними заявами до офіційної Москви, зокрема, торік вимагали не продовжувати згаданий Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною, термін дії якого вибігав у першій половині нинішнього року. Проте в останній момент МЗС Росії заявило, що не розриватиме його. Так само не відгукнулася Москва і на заклик проросійських лідерів кримськотатарської організації «Мілі фірка» «захистити» кримських татар від України, як Росія «захистила» абхазів та осетин від Грузії.
Цього разу подібне звернення з’явилося фактично під час українсько-російських урядових переговорів. І хоча фактичну відмову Володимира Путіна у наданні кредиту уряду Юлії Тимошенко місцеві оглядачі не пов’язують з листом російських націоналістів Криму до Москви, усе ж вони відзначають, що заклик до економічних санкцій щодо України вплинув на інформаційне тло переговорів.
(Сімферополь – Київ – Прага)