Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 17:58

Там, де про заяву Медведєва знають менше, думають про неї краще


Київ – Мешканці різних регіонів України по-різному сприйняли заяву російського президента Дмитра Медведєва на адресу Президента України Віктора Ющенка. Проте значна частина громадян України взагалі не обізнана зі змістом резонансної заяви Медведєва. Інтерес до заяви російського президента виявився нижчим, ніж очікували соціологи. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного в п’яти українських містах центром імені Олександра Разумкова.

Громадська думка в Україні та Росії реагує на погіршення відносин між двома державами. За словами директора міжнародних програм центру імені Олександра Разумкова Валерія Чалого, останнім часом все більше українців та росіян починають бачити небезпеку можливого конфлікту.

«Досить значна частка громадян каже, що відчуває сьогодні загрози для України з боку Росії. І якщо в Миколаєві та Донецьку ситуація спокійна, то в Києві десь третина громадян відчуває загрози з боку Росії, а у Львові – 39 %. Це досить високий рівень як для держав – стратегічних партнерів».

Заява Медведєва очима регіонів

Що ж до враження українців від звернення Дмитра Медведєва, то тут думки представників різних регіонів суттєво різняться. Скажімо, у Львові та Києві заяву Медведєва, де він звинувачує Президента України в антиросійській політиці, здебільшого не підтримують (відповідно 66,7% та 36,3 % респондентів). Натомість мешканці Донецька та Миколаєва до неї ставляться переважно прихильно (відповідно, 38,3% та 35,4% респондентів). Дані опитування також свідчать, що в Донецьку до звинувачень Медведєва на адресу Ющенка ставляться прихильніше, ніж у Сімферополі (12,2 %). Проте в столиці Криму, як зазначили соціологи, більше половини потенційних респондентів взагалі відмовилася взяти участь в опитуванні.

«Про що це свідчить: що позиція мешканців Сімферополя є ближчою до позиції киян, ніж до жителів Донецька? Чи тут є питання, на які соціологи не можуть відповісти?» – коментує ситуацію керівник соціологічних програм центру Разумкова Михайло Міщенко.

За даними опитування, в деяких оцінках думки мешканців різних регіонів до певної міри збігаються. Скажімо, заяву президента Російської Федерації про те, щоб відтермінувати відправлення до Києва російського посла, розцінили як недружню респонденти у Львові, Києві та Сімферополі, а в Донецьку та Миколаєві думки з цього приводу розділилися приблизно наполовину.

Обізнаність не дає підстав для оптимізму

Соціологічне опитування також засвідчило, що про лист Медведєва краще обізнані в західному регіоні, де його переважно засуджують. Натомість на Півдні та на Сході, де заяву російського лідера сприйняли прихильніше, про її зміст знає значно менше людей. А в Сімферополі більшість опитаних респондентів сказала, що не знає, про що Медведєв казав Ющенку. Керівник соціологічних програм центру Разумкова Михайло Міщенко пояснив це тим, що мешканці західних областей більш політично активні, ніж південно-східних.

Коментуючи ситуацію в українсьо-російських відносинах, керівник міжнародних програм Центру Разумкова Валерій Чалий зазначив, що зараз в обох країнах склалися передумови для погіршення відносин. «Я передбачаю, що наступні кілька місяців нагнітання ситуації буде тривати», – каже експерт.

За словами Валерія Чалого, Україна в цій ситуації має значно гірші позиції через слабкість та розбалансованість влади. У такій ситуації важливо, щоб не виникало паузи в контактах, а проблеми в двосторонніх відносинах не заганялися в глухий кут.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG