Доступність посилання

ТОП новини
17 Червень 2019, Київ 01:32

МЗС Польщі обурене твердженнями розвідки Росії


«Братання» радянських і німецьких військових на окупованій території тодішньої Польщі після підписання пакту Молотова-Ріббентропа. Вересень 1939 р.

У Польщі обурені публікаціями на сайті Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Російської Федерації, ніби польські державні діячі Другої Речі Посполитої таємно співпрацювали з німецькими спецслужбами.

За повідомленням кореспондента УНІАН у Польщі, представники польської влади, які протягом усього минулого тижня утримувались від різкої реакції на коментарі росіян про співпрацю поляків із гітлерівською Німеччиною, гостро розкритикували оприлюднену 29 серпня заяву СЗР Росії.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Яцек Найдер заявив, що МЗС дуже обурене звинуваченням на адресу польського державного діяча Юзефа Бека (1894-1944) (у 1930 році був віце-прем’єром, із 1932 по 1939 роки – главою МЗС) в тому, що він був агентом Німеччини.

Також не відповідає дійсності інформація, ніби віце-прем’єр-міністр, а потім глава польського уряду у вигнані (1943-1944) Станіслав Миколайчик співпрацював із британськими спецслужбами, додали в МЗС.

У свою чергу, голова Сейму Польщі Броніслав Коморовський заявив, що набагато більше підстав для звинувачень у співпраці з Німеччиною можна висунути на адресу тодішнього міністра закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова, який підписав сумнозвісний пакт Молотова-Ріббентропа.

«Треба через деякий час цю брудну та бридку історію Росії нагадувати», – сказав Комаровський.

Він закликав польських політиків «спокійно» відстоювати історичну правду.

За повідомленнями польських медіа, Служба зовнішньої розвідки Росії 29 серпня на своєму сайті оприлюднила твердження про те, що віце-прем’єр польського уряду, глава МЗС Другої Речі Посполитої Юзеф Бек був агентом німецьких спецслужб, а прем’єр у вигнанні Станіслав Миколайчик – британським агентом.

Цього тижня в російських ЗМІ з’являлись публікації, в яких журналісти та історики звинувачують Польщу в тому, що вона першою почала співпрацювати з гітлерівською Німеччиною і намагалась домовитись з нею спільно напасти на Радянський Союз.

1 вересня у Гданську відбудуться заходи, приурочені 70-й річниці початку Другої світової війни, в яких візьмуть участь глави урядів із близько 20 країн, серед яких прем’єр-міністр Росії Володимир Путін і канцлер ФРН Анґела Меркель.

********
Польські історики спростовують твердження російської розвідки

Польські історики спростовують твердження Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Росії про нібито співпрацю польського державного діяча часів Другої Речі Посполитої Юзефа Бека з німецькими спецслужбами.

«Це свинство, звичайна брехня та сталінська пропаганда», – сказав історик Анджей Фрішке в ефірі програми 24 Godziny на телеканалі TVN.

Він заявив, що історія в сучасній Росії стала політичним інструментом.

«Виходять з того, що можна набрехати й це ніхто не спростує», – сказав Фрішке.

Журналіст, історик Даріуш Балішевський назвав оприлюднену СЗР Росії заяву «звичайною провокацією», нагадавши, що Юзефа Бека звинувачували у співпраці з німцями ще за часів Радянського Союзу.

Водночас обидва історики назвали «безглуздою» серйозну дискусію на тему «сенсаційних матеріалів» російських розвідників, зауваживши, що не можна залишити без відповіді цю справу, якщо про неї згадає під час свого візиту до Польщі 1 вересня глава уряду Росії Володимир Путін.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG