Доступність посилання

ТОП новини

Домовленості Тимошенко і Путіна треба оформити юридично – Ющенко


Президент Віктор Ющенко наполягає на юридичному оформленні домовленостей прем’єрів України і Росії Юлії Тимошенко й Володимира Путіна про незастосування санкцій до України за недобір газу.

Як повідомила головна служба інформаційної політики Секретаріату Президента, Ющенко звернувся до Тимошенко з відкритим листом, у якому висловив свою стурбованість ситуацією у відносинах із Росією в газовій сфері.

«Я із задоволенням довідався про обіцянку прем’єра Росії не застосовувати штрафні санкції за недобір газу, як це передбачено газовими угодами», – заявляє в листі Президент і додає, що за розрахунками експертів, розмір штрафних санкцій за недобір газу в першому півріччі 2009 року становить 41,9 мільярда гривень.

За словами Віктора Ющенка, така позиція прем’єрів України і Росії свідчить про те, що в газові угоди необхідно вносити зміни. А домовленості, які мають таку вагу для України, потрібно зафіксувати на папері, щоб убезпечити себе від застосування цих санкцій у майбутньому, наполягає Президент.

Глава держави також закликав уряд на одному з найближчих засідань ще раз повернутися до обговорення фінансового стану «Нафтогазу» і до питань реформування газового ринку.

1 вересня під час зустрічі в Польщі Тимошенко і Путіна обидва прем’єри заявили, що домовилися про сплату Україною за фактично спожиті обсяги імпортованого газу замість обсягів, передбачених контрактам на поставку палива.

За словами Юлії Тимошенко, Україна і Росiя мають намiр забезпечити нормальний транзит газу протягом цього року i на початку наступного.

«Обидвi сторони – i Росiя, i Україна – домовилися про те, що на Рiздво не буде тих традицiйних «штучок», якi завжди бувають iз кризами у газовiй сферi, а все буде досить спокiйно на базi наявних домовленостей», – додала Тимошенко.

Україна планує імпортувати 27-33 мільярди кубометрів російського газу 2010 року замість законтрактованого мінімального обсягу 42 мільярди.

«Ми домовилися, що у зв’язку з кризою Україна споживатиме менше обсягiв газу як у 2009, так i в 2010 роцi. 33 мільярди кубів Україна спожила в 2009 роцi i наступного року це також буде 27-33 мільярдів залежно вiд розвитку ситуації», – заявила прем’єр, вiдкриваючи засiдання уряду.

Цього року імпорт прогнозується на рівні 32-33 мільярдів кубів, що відповідає положенню контракту з урахуванням 20% знижки.

Водночас Україна порушувала обсяги щоквартального імпорту, визначені угодою на постачання газу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG