Доступність посилання

ТОП новини

Парламент взяв курс на недієздатність


Під час позачергового засідання Верховної Ради України, 4 вересня 2009 року.

Київ – Ще одна спроба, і знову невдала. Позачергове засідання Верховної Ради вкотре завершилося безрезультатно. Регіонали знову заблокували трибуну, вимагаючи розгляду законопроекту про підвищення соціальних стандартів. Парламентарії засідали менше години, і відразу закрили засідання. У чому реальна причина блокування, і кому вигідний непрацюючий парламент?

Періодичне блокування «регіоналами» роботи Верховної Ради триває з минулої сесії, відколи Блок Юлії Тимошенко вів переговори з Партією регіонів. Свої дії опозиціонери пояснюють бажанням ухвалити закон, який би покращив соціальні стандарти. Проте, на думку багатьох експертів причина в іншому. Просто де-факто почалася передвиборна кампанія, каже Радіо Свобода політолог Кость Бондаренко. «Нікому зараз не цікаво розглядати соціальні та економічні питання. Більшість у парламенті зараз хотіла б надмірної політизації. А ще краще – вивести парламент з гри, щоби парламент просто не заважав політикам з’ясовувати стосунки».

«Неформальний консенсус»

Кость Бондаренко вважає, що сьогодні непрацюючий парламент вигідний усім політичним силам: «Як не дивно, усі політичні сили дійшли до такого собі неформального консенсусу щодо того, що парламент просто буде до деякої міри недієздатним».

Але попри все, робота Верховної Ради буде розблокована саме через наближення виборів, переконаний політичний експерт Андрій Єрмолаєв.

Парламент буде у режимі «зібралися-розійшлися», та все ж буде працювати. «Неробочий стан парламенту, з одного боку – блокування, а з іншого – незбалансований порядок денний, критично сприймається у суспільстві. Суспільство не реагує ні на поведінку влади, ні на поведінку опозиції позитивно. Це зараз розуміють і в політичних штабах», – переконаний Єрмолаєв.

Розплата зарплатою

Тим часом, Голова Верховної Ради Володимир Литвин вирішив по-своєму стимулювати парламентарів. В інтерв’ю Радіо Свобода він сказав, якщо депутати далі будуть блокувати трибуну, він заблокує їхню зарплату. У понеділок Литвин обіцяв довести це до відома кожного депутата і підписати відповідне розпорядження: «Хоча, розумію, що зарплата цікавить далеко не всіх. А тоді треба взагалі припинити фінансування будь-яких видатків Верховної Ради», – повідомив спікер.

І такі заяви експерти також розцінюють як передвиборні.

Останніми днями із вуст багатьох політиків знову почали лунати закиди щодо можливого розпуску парламенту. Проте, на думку оглядачів, сьогодні це виглядає нереально. В українському законодавстві механізм саморозпуску практично не виписаний. А Президент не може розпустити Верховну Раду, оскільки до наступних президентських виборів лишилося менше ніж півроку.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG