Доступність посилання

ТОП новини
25 Травень 2019, Київ 10:47

Британія: найвищий урядовий юрист наймала нелегального працівника


Лондон – Члена британського уряду баронесу Скотланд оштрафували на 5 тисяч фунтів стерлінгів за те, що в неї нелегально працювала хатня робітниця. Баронеса є найвищим посадовцем країни у справах юстиції і головним юрисконсультом британського уряду.

Головний юридичний радник уряду баронеса Скотланд взяла до себе на роботу громадянку Тонґа Лолоахі Тапуї. За повідомленням британської імміграційної служби, господиня, яка є державним службовцем, перевірила права на роботу своєї економки, втім, не зробила копій документів, як цього вимагає закон.

Тепер опозиційні партії вимагають відставки члена уряду Скотланд. А прем’єр-міністр Ґордон Браун назвав інцидент «прикрою помилкою», тому, за його словами, відставки не буде.

Баронеса порушила закон, який сама створювала


Сама баронеса вибачилася і заплатила штраф, який їй виписала імміграційна служба, у сумі 5 тисяч фунтів (це близько 70 тисяч гривень). На думку баронеси, злочину вона не вчинила. «Мені зроблено адміністративне стягнення за те, що я не зробила ксерокопій певних документів, – каже вона. – Нема ніяких припущень щодо того, що я свідомо взяла на роботу нелегала. Я зробила всі потрібні перевірки, я переглянула документи і повірила їм. Я лише не зробила копій, які мала б тримати у себе. Інакше мене б не оштрафували за це технічне порушення».

Проте опоненти вважають цю ситуацію ненормальною. Річ у тім, що дотримання законів – це саме та сфера, за яку відповідає в уряді баронеса Скотланд. Вона є головним радником уряду з питань права. Крім того, на попередній посаді – державного секретаря в міністерстві внутрішніх справ – вона допомагала провести закон про працевлаштування нелегалів через парламент. Тобто, той самий закон, який нині порушила.

Міністр – єдина фізична особа у списку порушників

Імміграційна служба почала розслідування відразу після оприлюднення в газеті Daily Mail інформації про нелегального працівника в баронеси Скотланд. Між тим штраф, який вона заплатила, є вдвічі меншим від максимального штрафу за подібні порушення. Імміграційна служба визначила меншу суму, взявши до уваги, що міністр співпрацювала з розслідуванням і не мала подібних порушень у минулому.

У списку з понад тисячі порушників закону про нелегальне працевлаштування, що заплатили штраф, баронеса Скотланд виявилася єдиною фізичною особою. Решта порушників – це компанії.

(Лондон – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG