Доступність посилання

ТОП новини
24 Квітень 2019, Київ 09:18

Кадровий фальстарт у Верховній Раді


Київ – Всупереч оголошеним напередодні планам Верховна Рада у четвер так і не стала розглядати питання урядових ротацій. Ані звільнення міністрів, ані призначення депутати не розглядали, а натомість обговорювали проект бюджету на наступний рік.

Напередодні спікер Володимир Литвин оголосив, що 8 жовтня першим питанням порядку денного буде кадрове. Проте насправді цього дня робота парламенту почалася з кількох перерв. Офіційно це пояснювалося необхідністю уточнити порядок денний, неофіційно в кулуарах говорили про те, що обидві сторони – коаліція та опозиція – воліли б відтермінувати розгляд кадрових питань. Мовляв, у коаліції бракує голосів за призначення нових міністрів через непорозуміння із фракцією КПУ. Комуністи ніби обіцяли підтримати нові призначення, але за певних умов. Справа в тому, що необхідної більшості у 226 голосів у проурядової коаліції немає, бо не вся фракція НУНС входить до складу коаліції.

Не на запис деякі депутати говорили навіть, що між фракціями БЮТ та Партією регіонів є домовленість про те, щоб не розглядати питання про призначення й звільнення міністрів. Проте представники фракцій БЮТ та Партії регіонів відкидали такі припущення.

«Регіони далі своїми шантажами пробують диктувати порядок денний Верховної Ради. І вкотре Литвин іде їм на поступки, щоб мати незаблоковану трибуну Верховної Ради, – каже депутат фракції БЮТ депутат Ігор Гринів. – Якби ми не мали голосів, то яка б могла бути домовлена гра? Вони б, навпаки, воліли нас підставити!»

«У коаліції немає голосів за призначення! – пояснив ситуацію депутат від фракції Партії регіонів Владислав Лук’янов. – Голоси за зняття є! І чому того чи іншого міністра пані Тимошенко погодилася розглядати на звільнення – це теж питання... Але сьогодні, коли вони порахували, то побачили, що немає впевненості у призначеннях. То вони почали відсувати цю тему вбік. Більше того, спілкуючись із депутатами з протилежного табору, ми чули: що нам треба ще зробити, щоб спровокувати Партію регіонів на блокування?»

Про винятки з регламенту і кризу «кнопкодавства»

Заступник голови фракції Партії регіонів Андрій Клюєв повідомив, що все відбувається правильно, бо, згідно з регламентом, розгляд одного питання не переривається для розгляду іншого. А тому розпочатий днем раніше розгляд бюджету на 2010 рік не можна переривати. Щоправда, у цей момент депутати розглядали питання звільнення й призначення суддів. Цю обставину пан Клюєв пояснив тим, що, мовляв, сьогодні день юриста – тому зробили такий виняток.

Представниця депутатської групи «За Україну!» Лілія Григорович вважає, що причина неспроможності ухвалити кадрові рішення закладена у самій структурі парламенту. «Через закриті списки у нас немає 450 homo sapiens, особистостей – у нас є підневільні кнопкодави», – заявила вона.

Розгляд проекту бюджету на 2010 рік також виявився малопродуктивним. Жодного рішення щодо подальшої долі проекту парламент ухвалити не зміг. Ані відхилити його і відправити на доопрацювання, ані взяти його до відома голосів не вистачило.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG