Доступність посилання

ТОП новини

У Чернівцях відкрили пам’ятник хабареві


Свою скульптурну інсталяцію із назвою «Пам’ятник невідомому хабарникові» відкрили на одній із площ міста Чернівці автор ідеї художник Анатоль Федірко, історики та журналісти, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Пам’ятник – це 90-кілограмова металева монета, на аверсі якої зображений профіль Марії-Терезії, ерцгерцогині Австрії, королеви Угорщини і Богемії, на звороті – однодоларова монета зразка 1979 року. З одного боку – рука, яка, нібито, посилає монету, з іншого – дві розкриті руки, які приймають її – символічне давання хабара.

Автор Федірко заявив, що невипадково присвятив пам’ятник хабарництву, бо хотів узагальнити те, з чим зустрічається кожен.

Саме хабареві як явищу Чернівці завдячують своїм перебуванням в Австро-Угорській імперії 225 років тому, вважає історик Сергій Осадчук. Він розповів, як під час російсько-турецької війни, коли на Буковину увійшли миротворці і за допомогою «чудодійного засобу» бакшиша (хабара, подарунка), які щедро роздавалися, через півроку Буковина на 150 років долучилася до європейської історії.

Анатоль Федірко планує відкрити подібні пам’ятники і в інших містах України – найперше у Києві та Донецьку.
XS
SM
MD
LG