Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:43

Уряд закликає Президента ветувати закон про пiдвищення соцстандартiв


Кабiнет Мiнiстрiв проситиме Президента Віктора Ющенка термiново ветувати закон про пiдвищення соцiальних стандартiв, ухваленого Верховною Радою 20 жовтня, заявляє Прем’єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко.

За її словами, ухвалення цього закону є катастрофічним для економіки України. «Він жодній людині позитиву не принесе. Він передбачатиме найпотужнішу емісію, яка тільки могла бути за всі попередні роки», – сказала Тимошенко.

При цьому прем’єр зауважила, що для реалізації норм цього закону необхідно понад 100 мільярдів гривень, яких у державному бюджеті немає.

«Це значить, що нібито благими намірами вимощено дорогу в пекло для кожної людини в країні. Це однаково, що людині, яка хворіє на цукровий діабет, від чистого серця дати кілограм цукру з’їсти. Ось такий ефект буде для країни», – наголосила Тимошенко.

Фракція БЮТ вчора закликала Віктора Ющенка застосувати право вето до закону, який передбачає збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Натомість у Партії регіонів висловили сподівання, що глава держави підпише цей закон.

У вівторок Верховна Рада ухвалила закон про пiдвищення соцстандартiв

Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати у 2010 році», який передбачає підвищення соціальних стандартів.

«За» документ проголосували 254 народнi депутати. Не голосувала у повному складi фракцiя БЮТ і частково фракція «Наша Україна – Народна самооборона».

При цьому депутати не підтримали жодної поправки до даного законопроекту й ухвалили його в цілому в редакції першого читання.

Згідно з законом, передбачається підвищити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць із нинішніх 626 гривень у кілька щоквартальних кроків аж до 875 гривень із грудня наступного року.

Крім того, закон передбачає підняти мінімальну заробітну плату з нинішніх 669 гривень на місяць теж у кілька щоквартальних кроків до 922 гривень наприкінці наступного року.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG