Доступність посилання

ТОП новини

Грошова застава стала на заваді «навалі претендентів» на посаду Президента


Київ – Центральна виборча комісія у п’ятницю завершила реєстрацію кандидатів на Президента України. Зареєстровано 18 кандидатів, натомість відмовили у боротьбі за президентську посаду 43 претендентам. Головна причина відмови в реєстрації полягає в тому, що не було внесено грошову заставу.

Серед зареєстрованих – три жінки і, відповідно, 15 чоловіків. Із 43 кандидатів, яким відмовлено в реєстрації, п’ятеро подавали документи повторно. Проте це не допомогло їм. В останній день реєстрації – 13 листопада – відмовили десятьом претендентам. Деякі були дуже обурені – так, що голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал змушений був просити правоохоронців вивести цих осіб із зали засідань.

«Сьогодні ми знаємо повний перелік осіб, які можуть балотуватися і будуть включені до бюлетеня, – зазначила заступниця голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна. – У деяких випадках, ЦВК констатувала, що певні особи зловживали правом на повторне звернення. Дуже емоційно проходило сьогоднішнє засідання».

За словами Жанни Усенко-Чорної, рішення, дії та бездіяльність ЦВК можуть бути оскарженні впродовж п’яти днів. «Деякі особи, які брали участь у засіданнях, дійсно, повідомляли, що мають намір звертатися до суду, – заувадила вона. – Суд впродовж двох днів розглядає такі суперечки. Думаю, що ми вже скоро матимемо результат».

Отже, не пізніше 18 листопада остаточний список кандидатів на Президента мають оприлюднити в газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр».

Олігархи проігнорували «зобов’язання»

За формулюванням «невідповідно оформлені документи» ховається в абсолютній більшості випадків відсутність документа про перерахування 2,5 мільйона гривень грошової застави.

Деякі кандидати внесли меншу суму. Скажімо лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко внесла 1963 гривні (це дорівнює середній зарплаті). Але менша сума, згідно закону, не вважається заставою.

Один з маловідомих широкому загалові кандидатів повідомив, що зобов’язав внести за нього грошову заставу відомих бізнесменів – Ігоря Коломийського та Ріната Ахметова. Але вони, мовляв, проігнорували його зобов'язання. На останньому засіданні ЦВК він просив почекати до 24 години, бо, може, пани Коломийський та Ахметов таки схаменуться і перерахують гроші.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG