Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 16:08

Ющенко запропонує Росії змінити газові контракти – Соколовський


Президент Віктор Ющенко має намір запропонувати керівництву Росії змінити механізм формування ціни транзиту газу українською територією. Про це повідомив представник Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, у середу Ющенко дав своєму Секретаріату доручення про розробку проекту звернення до російської сторони щодо внесення змін до газових контрактів між країнами від 19 січня.

«Ющенко доручив підготувати проект звернення до російської сторони з конкретними пропозиціями щодо спільних заходів, які б дали можливість урегулювати наше співробітництво на середню перспективу в газовій сфері», – сказав Соколовський.

Він уточнив, що серед головних пропозицій російській стороні буде також визначення відповідальності Росії за невиконання газових контрактів.

«…Установити симетрію базових принципів. Будемо домагатися, щоб такий принцип і по транзиті газу – «качай або плати», – додав представник Президента.

За його словами, форма звернення буде визначена Ющенком найближчим часом.

Президент уже неодноразово висловлювався за створення ринкових відносин між Україною й Росією щодо газу і наголошував на необхідності визначити оптимальні обсяги закупівлі російського газу на 2010 рік з урахуванням реального стану економіки; встановити взаємоприйнятні формули розрахунків ціни на газ для України і транзитної ставки з урахуванням домовленостей, досягнутих на рівні президентів обох держав 12 лютого 2008 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG