Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 15:44

Моряків із «Аріани» рятувати нікому?


Київ – Україна та Греція не можуть визначитися, хто має вести переговори про звільнення українських моряків із судна «Аріана», яке було захоплене піратами поблизу Сомалі ще сім місяців тому. Цим мала б опікуватися Мальта, під прапором якої ходить корабель, заявив сьогодні посол Греції в Україні. Українське МЗС, яке раніше заявляло про плідну співпрацю із грецьким урядом щодо звільнення моряків, та судновласник від коментарів відмовляються. Тим часом родичі полонених моряків доводять, що власник «Аріани» не зацікавлений у її звільненні, і кажуть, що зв’язок із кораблем перервався.

Фірма, яка орендує «Аріану», міститься у Греції. Проте ця країна не несе за корабель ніякої відповідальності, оскільки він ходить під мальтійським прапором, заявив сьогодні посол Греції в Україні Георгіос Георгунтзоз.

«Греція – велика морська країна, проте це не означає, що ми відповідаємо за всі закордонні судноплавні компанії, які працюють на нашій території. Згідно з 94-ю статтею морського права, за корабель відповідає та країна, під прапором якої він ходить. Ми одразу ж заявили Україні, що за «Аріану» відповідає Мальта. Я здивований, чому український уряд не звернувся до цієї держави, а якщо вона відмовилася допомогти, чому не подав позов до Міжнародного суду з морського права, розташованого в Німеччині?» – не може збагнути грецький посол.

Георгіос Георгунтзоз додає, що за міжнародними нормами, переговори з піратами, які веде представник судновласника Спірос Мінас, має здійснювати уряд Мальти.

Переговори про звільнення моряків зайшли у глухий кут

Раніше МЗС України заявляло, що у переговорах, окрім нього та судновласника, задіяне й зовнішньополітичне відомство Греції. Про це ж говорили і родичі полонених моряків, які зверталися до грецької сторони, а їх у відповідь просили набратися терпіння і не вчиняти ніяких акцій протесту, щоб не зірвати переговорів.

Сьогодні ж українське МЗС від коментарів утримується.

Представник судновласника, фахівець компанії «Олоушн Шіпінг» Спірос Мінас місяць тому запевняв Радіо Свобода, що переговори з піратами є успішними. Сьогодні він на дзвінки не відповідає.

Останнім часом втрачений зв’язок і з судном, захопленим піратами, повідомила мати члена екіпажу Лариси Салинської – Валентина. «Нам дали номер для зв’язку з кораблем, ми намагаємося зателефонувати – зв’язку немає вже з місяць, – каже вона. – До цього родичі говорили нам, що пірати стали гірше до них ставитися, що вони нервуються, бо чекають дзвінка Спіроса Мінаса. Ми довідалися, що Мінас продовжив термін страховки на корабель. А отже, до команди йому немає діла. Судно застраховане, тобто збитків він не отримає».

Переговори зайшли у глухий кут, і тому судновласник не вживає ніяких заходів для звільнення моряків, заявляє голова правління організації «Народна ініціатива» Андрій Романов, який представляє інтереси родичів полонених. Разом із дружинами моряків із «Аріани» він ініціює розслідування щодо правомірності дій українського, грецького урядів та судновласника, виходячи з морського права, на яке вони посилаються.

За інформацією посольства Греції, за два тижні в ООН відбудеться засідання щодо боротьби з піратством, де окремо розглянуть долю «Аріани».

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG