Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: На захопленому піратами судні з 24 українцями достатньо їжі та пального


На захопленому в суботу сомалійськими піратами британському судні «Аріана» з екіпажем із 24 українців достатньо продуктів харчування і пального.

Про це повідомила в неділю прес-служба МЗС України, посилаючись на представника компанії-оператора Alloceans Shіppіng Co. LTD (Греція).

Департамент консульської служби МЗС вживає заходів для встановлення зв'язку з родичами моряків. Представництву МЗС України в Одесі, де розташована крюїнгова компанія «Укркрюїнг», доручено тримати постійний зв'язок із компанією-оператором і родичами членів екіпажу.

За інформацією посольства України в Греції, в ніч на 2 травня сомалійські пірати захопили британське судно «Аріана», під прапором Мальти, компанія-оператор Alloceans Shіppіng Co. LTD. Як інформує посольство, що за дорученням МЗС встановило безпосередній контакт із компанією-оператором, а також як повідомляє державне підприємство «Укркрюїнг», що було посередником при працевлаштуванні моряків на захоплене судно, у складі екіпажу судна 24 моряки і всі вони, разом із капітаном, громадяни України. У зв'язку з цим МЗС України доручило посольствам України у Греції, Великій Британії та Кенії вжити термінових заходів для встановлення постійного контакту з судновласником, компанією-оператором і відповідними компетентними органами країн перебування для якнайшвидшого з'ясування обставин захоплення і звільнення українських моряків – членів екіпажу «Аріани».

У суботу ввечері відбулася розмова радника-посланника України в Італії з почесним консулом України на Мальті, під час якої було поставлене завдання безпосередньо зв'язатися з судновласником для з'ясування всіх подробиць захоплення судна.

Причетним дипломатичним установам України також доручено щодня докладати в МЗС про події та перебіг переговорів із піратами, про морально-психологічний і фізичний стан членів екіпажу.

Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Василь Кирилич, українське зовнішньополітичне відомство в неділю отримало інформацію з Міністерства торгового флоту Греції, яке додатково підтверджує факт захоплення балкера «Аріана» з українським екіпажем із 24 осіб, із вантажем сої. Наразі судно рухається у напрямку Сомалі.

За інформацією західних ЗМІ, «Аріана» перевозила 35 тисяч тонн сої. Судно прямувало з Бразилії на Ближній Схід. Його захопили на північ від Мадагаскару.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG