Доступність посилання

ТОП новини

Бізнес несе від карантину збитки? Українців уже не буде 50 мільйонів? У чому найвигідніше зберігати заощадження? (Огляд преси)


Київ – Цього тижня закінчується карантин, тож журналісти газети «Діло» вирішили підрахувати, хто потерпів найбільше від вимушених майже чотиритижневих канікулів. Насамперед, це представники торгівлі, розваг і транспортники. Кількість відвідувачів у кафе та ресторанах зменшилася в кілька разів. Майже не було відвідувачів і в кінотеатрах. Але найбільших збитків зазнали театри, більшість із яких перебуває в комунальній власності. І, на відміну від приватних храмів Мельпомени, вони всі були закриті. Однак зарплату акторам і комунальні витрати все одно потрібно платити. Утім, карантин ударив не лише по кишені бізнесу, але й по місцевих бюджетах. Заголовок статті – «Карантин коштував держбюджетові 5% доходів».

Обіцянки кандидатів на Президента про зростання кількості населення аж до 50 мільйонів, або про те, що до 2015 року в Україні буде природний приріст населення, у соціологів та демографів, як стверджує газета «День», викликають лише посмішку. Усі вони твердять в один голос: такого не буде не тільки в Україні, а й у жодній, принаймні, в європейській країні. Адже показники смертності в них уже давно перевищують показники народжуваності. Однак не все так погано, кажуть фахівці. У деяких регіонах України, зокрема, у західних, демографічна ситуація починає поліпшуватися. Однак, як наголошує видання, щоб стимулювати народжуваність в Україні й надалі, потрібна активна соціальна політика.

На тлі чергового розчарування в доларі як у резервній валюті в інвесторів різко виріс попит на золото, стверджують «Ізвестія» в Україні». Як наслідок, за місяць коштовний метал подорожчав на 12%. Експерти переконують: ціна золота продовжуватиме зростати. Так що варто запастися зливками, радить видання у статті «Мільйон у брусочках».

Понад дві з половиною тисячі керівників підприємств, які не виконали рішення судів щодо погашення боргів із зарплати, не зможуть виїхати за межі України навіть у відрядження. Як інформує газета «Факти», до листопада заборгованість із зарплат знову збільшилася майже на 60 мільйонів гривень і досягла 1 мільярда 700 мільйонів гривень. Подробиці в рубриці «Тенденція, одначе».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG