Доступність посилання

ТОП новини

Гроші на Євро-2012 є


Київ – Коштів на фінансування підготовки України до чемпіонату Європи з футболу 2012 року зараз вистачає. У цьому запевнив віце-прем’єр України Іван Васюник. Тим часом до засідання Виконкому УЄФА, де вирішать, чи варто зменшувати кількість українських міст на Євро-2012, залишилося близько двох тижнів.

Голоси скептиків про те, що нібито Україна завалить підготовку до чемпіонату Європи 2012 року, стихли ще у вересні, коли глава Європейського футбольного союзу Мішель Платіні заявив, що альтернативи немає – Україну не позбавлять права приймати Євро-2012.

Але залишається з’ясувати таку деталь: матчі турніру проведуть у чотирьох містах (як планували спочатку) чи лише у двох. Раніше УЄФА визначив, що безперечно заслуговує на роль господаря столиця Київ, а також умовно – Донецьк, Львів і Харків (інша річ, чи точно Київ стане містом проведення вирішального матчу).

«Ми маємо гарантувати повне фінансування»

Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник заявив у вівторок, що до 10 грудня уряд збирається ухвалити рішення про авансування підготовки головних об’єктів чемпіонату і кожне місто-претендент буде готове. Проблема фінансування організації Євро-2012 розв’язується, запевнив Іван Васюник.

«Ми цього року вийшли з цієї ситуації гідно, незважаючи на певні політичні конфузи та суперечки. Механізм – випуск спеціальних цінних облігацій уряду (до 2012 року) – працює. Завдяки цьому уряд уже залучив близько 700 мільйонів гривень і планується розміщення облігацій і до кінця року. До засідання виконкому УЄФА 10-11 грудня ми маємо гарантувати повне фінансування всіх центральних об’єктів інфраструктури – це приблизно один мільярд гривень», – зазначив віце-прем’єр.

До «червоної картки» від УЄФА справа не дійшла

Завдяки зрушенням у підготовці Україні вдалося вдруге здобути право на проведення Євро-2012, наголосив президент Федерації футболу України Григорій Суркіс. Хоча раніше чиновники УЄФА показали за рівень підготовки «жовту картку».

«Ми вдруге виграли турнір. Чому вдруге? Тому що було рішення виконкому від 13 травня – тобто у травні нам не вірили. Не вірили в те, що ми спроможні (організувати турнір). Але той прогрес, який, очевидно, настає (коли всі владні структури об’єднують свої зусилля), свідчить – після пред’явлення нам «жовтої картки» ми нарешті схаменулися і почали працювати», – сказав президент Федерації футболу України.

Найменше критики з боку представників УЄФА викликає підготовка спортивної інфраструктури до чемпіонату Євро-2012 (стадіони, тренувальні бази). Це констатував міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Ахіллесовою п’ятою підготовки до турніру є готелі. Українці чиновники стверджують, що таку проблему теж вирішити вдасться. Залишається дочекатися 11 грудня, коли й відбудеться засідання Виконкому УЄФА та побачити, чи повірили в це керівники європейського футболу.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG