Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 02:07

Генсек Європейської народної партії чекає від Тимошенко пояснень про події в Україні


Прага – Голова українського уряду і один із кандидатів на Президента України Юлія Тимошенко 9-10 грудня має взяти участь у конгресі Європейської народної партії (ЄНП), який відбудеться в Бонні. Це найбільша партія Європейського Союзу, куди входять чимало впливових європейських посадовців. Радіо Свобода запитало у Генерального секретаря ЄНП Антоніо Лопеса-Істуріса, чого саме він очікує від участі Юлії Тимошенко у зборах.

Генеральний секретар ЄНП Антоніо Лопес-Істуріс
– Ми очікуємо багато. Гадаю, що тут будуть усі, включно з нашим господарем Анґелою Меркель, і представниками 72 партій із 27 країн Євросоюзу. Ми очікуємо на промову пані Тимошенко з її баченням становища в Україні і перспектив європейської інтеграції.

– Здається, що вже стає традицією, що у конгресах Європейської народної партії не бере участі Віктор Ющенко, почесний голова ще однієї української партії, вашого політичного побратима. Чи Ви запрошували до Бонна нинішнього Президента України?

– Ми його запрошували так само, але він відмовився приїхати.

– Чи Ви отримали пояснення?

– Ні.

– Чи можете Ви ще до очікуваної промови пані Тимошенко оцінити, куди зараз рухається Україна напередодні президентських виборів – ближче до Європейського Союзу чи далі?

– Я думаю, що Україна завжди наближається до ЄС. Становище ускладнює економічна криза, яка впливає на всіх. На жаль, держави за межами ЄС, такі як Україна, потерпають від неї більше і ясно, що криза перешкоджає подальшим переговорам. Але ми добре знаємо про європейський проект України і про його лідерів, особливо Юлію Тимошенко. Як ви вже помітили, Тимошенко завжди приїздить на всі конгреси Європейської народної партії і ми дуже пишаємося мати її з нами в цей час. Вона завжди пояснює і добрі, і погані новини і ми цінуємо таку відвертість. Думаю, що це дуже важливо у підході України до Європейського Союзу.

– Чи вам не здається, що ці слова можуть розцінити як втручання у передвиборчу кампанію в Україні?

– Ні! Звісно, що я підтримую членів своєї партії. Зрозуміло, що всі, хто виступає за членство України в ЄС, є друзями Європи, а також Європейської народної партії. Але ви маєте зрозуміти, що я представляю не нейтральну установу, а ідеологічну.

– Якими ви сподіваєтеся бачити відносини Києва з ЄС після президентських виборів в Україні?

– Я сподіваюся, що майбутній Президент, хто би це не був, а ми в Європейській народній партії, звичайно, підтримуємо обох кандидатів, адже обоє є членами нашої родини (Тимошенко і Ющенко), має здійснити такі кроки в економічній площині, щоб створити спільне майбутнє для України і Європейського Союзу. Потрібно негайно розв’язати багато економічних проблем вашої держави, щоб також пом’якшити європейський шлях, яким іде Україна.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG