Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:10

Закон про перерахунок коштів НБУ на Євро-2012 планується скасувати – проект Меморандуму з МВФ


Закон про авансовий перерахунок 9 мільярдів 800 мільйонів гривень із коштів Національного банку України в державний бюджет на фінансування проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року планується скасувати – це передбачено в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною і Міжнародним валютним фондом, повідомляє агентство «УНІАН».

Крім того, за цим проектом уряд України має взяти на себе зобов’язання сприяти тому, щоб не допускати в подальшому ухвалення законів, які б передбачали внесення до державного бюджету авансових сум за рахунок Національного банку України.

Тим часом у п’ятницю Прем’єр-міністр заявила, що розраховує на відкликання вето Президента на цей закон про фінансування Євро-2012.

Юлія Тимошенко не пояснила, для чого Віктор Ющенко мав би відкликати вже подолане вето. Закон про фінансування підготовки до Євро-2012 набув чинності 15 жовтня цього року після того, як Верховна Рада подолала вето Президента. Закон був опублікований в офіційній пресі за підписом голови парламенту.

Тимошенко вкотре заявила, що цей закон не має жодного стосунку до емісії гривні.

Президент раніше оскаржив цей закон у Конституційному Суді. Голова держави заявляє, що ухвалені парламентом поправки до державного бюджету і до закону про Нацбанк передбачають авансове фінансування Національним банком бюджетних видатків і потребують додаткової емісії, що призведе до прискорення темпів інфляції і зриву курсу гривні.

Recommended

XS
SM
MD
LG