Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 13:38

Політик – найкорумпованіша професія, вважають громадяни ЄС


Брюссель – Найкорумпованіша професія у країнах Європейськго Союзу – професія політика. Принаймні так вважає переважна більшість пересічних громадян 27 країн Євросоюзу. При цьому, найменш копумпованими вважають своїх національних політичних діячів представники Данії та Швеції. А от болгари та греки найгіршої думки про своїх політиків, бо переконані, що переважна більшість із них – хабарники.

Європейські політики користуються поганою репутацією серед своїх громадян. Згідно з останніми дослідженнями громадської думки у країнах Євросоюзу, 78 відсотків опитаних переконані, що головна проблема у їхніх країнах не криза, не безробіття, а саме корупція в органах влади.

Особливо останнім часом упали рейтинги британських політиків. Нещодавній гучний корупційний скандал через витрати депутатами державних коштів на ремонти приватних будинків дуже похитнув віру громадян у чесність представників влади Великої Британії.

Болгари та греки пасуть задніх, а найменш корумповані – скандинави

Верхні місця своєрідної ієрархії найбільшої корумпованості традиційно посідають Болгарія та Греція. Їхні громадяни висловлюють глибоке занепокоєння станом хабарництва у колах високопоставлених політиків. Тим часом, представники скандинавських країн вважають, що їхні державні діячі мало замішані у корупції.

Проте політичні кола держав-членів Європейського Союзу не є єдиними прошарками, що вражені гангреною корупції. Більша частина європейців, опитаних агенцією «Євробарометр», переконана, що чиновники різного рівня, які працюють у державних комерційних відділах, чи ті, котрі видають дозволи на будівництво, теж не чисті на руку.

Франсуа Вінке, бельгійський правник та голова робочої групи з боротьби з корупцією, що діє при брюссельській Міжнародній комерційній палаті, в розмові з Радіо Свобода зазначив: «На жаль, не існує жодної країни, культури, релігії чи регіону, що були б або повністю вільні від корупції, або ж, так би мовити, погрузли у ній по самі вуха. Корупція є всюди і всюди з нею треба боротися. Безглуздо казати, що спочатку треба навести лад на державному рівні. Так само, як немає сенсу заявляти, що корупцію треба долати насамперед у приватному секторі. Обидві сфери повинні потужними спільними зусиллями встановити у суспільстві чесність і непідкупність».

Як зробити державних мужів непідкупними?

На зауваження, що подібні заклики до встановлення непідкупності та подолання хабарництва звучать дещо голослівно, бельгійський правовий експерт каже, що зменшити корупцію можливо тільки тривалими програмами й ініціативами. Саме так, на його думку, досягли таких помітних результатів Швеція й Данія, котрі очолюють європейські рейтинги, як держави із найнижчим рівнем корупції.

«Зусилля із очищення від корупції – це речі, які повинні здійснюватися безперервно, – зауважує бельгійський фахівець. – Неможливо сказати «ось у нас є правило, ми його встановимо і тоді всі будуть працювати чесно і мов би нічого корупційного раніше не існувало». Ні. Потрібні програми зі встановлення непідкупності на підприємствах. Так само у державних органах слід впровадити антикорупційні ініціативи. Ці зусилля повинні здійснюватися постійно, організовано й систематично, щоб зрештою ліквідувати корупцію».

На думку Франсуа Вінке, саме рівень корупції є вирішальним аспектом для європейських інвесторів, що мають наміри виходити на ринки тих чи інших країн, які не є членами Європейського Союзу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG