Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 11:12

«Альфа» була готова затримати у Києві літак Іл-76 зі зброєю на борту – СБУ


Спецпідрозділ «Альфа» був готовий затримати у Києві після посадки для дозаправки літак Іл-76, який летів із вантажем зброї на борту, але був затриманий в Таїланді 12 грудня. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

«Дійсно, СБУ знала про те, що літак зі зброєю збирається здійснити для дозаправки посадку в Україні – про це нас попередили наші партнери із зарубіжних спецслужб. У повному бойовому спорядженні бійці «Альфи» перебували в аеропорту і готові були затримати літак з вантажем у разі його прильоту», – заявили у прес-центрі, уточнивши, що участь у цій операції української спецслужби «була не основною, а допоміжною».

Разом із тим, в СБУ поки що не вказують, яка саме країна мала бути кінцевим пунктом у маршруті літака із зброєю.

Як ранiше повiдомила низка ЗМI з посиланням на агентство новин Таїланду, екiпаж Iл-76, що перевозив майже 40 тонн зброї, затримали 12 грудня пiсля огляду в аеропорту Бангкока. На борту лiтака виявили ручнi гранатомети, переноснi зенiтно-ракетнi комплекси.

Командир екiпажу на допитi в полiцiї повiдомив, що лiтак нібито вилетiв з України i завантажив зброю в Пiвнiчнiй Кореї. Пiсля дозаправлень у Таїландi та Шрi-Ланцi лiтак мав прибути до України.

Міністр закордонних справ України Петро Порошенко заявив, що літак не має відношення до України і що українські компетентні органи готові надати допомогу в розслідуванні справи про затримання Іл-76.
XS
SM
MD
LG