Доступність посилання

ТОП новини

Низькобюджетне Різдво та подарунки з інтернетного «секонд-хенду»


Брюссель – Передріздвяний період – це час пошуку подарунків, якими порадують своїх рідних та близьких більшість мешканців країн Західної Європи. Проте цього року європейські родини витрачають на подарунки та святкування навіть менше, ніж у розпал кризи мнулого року. Принаймні про це свідчать численні дослідження місцевого передноворічного споживчого ринку. Головна причина переходу європейців на, так би мовити, низькобюджетні святкування, – значне падіння їхньої купівельної спроможності.

Раніше серед бельгійців, французів чи голландців було чимало родин, які не надавали особливого значення святкуванню Різдва чи Нового року.

Результати останніх опитувань брюссельського Центру досліжень та інформації споживчих організацій свідчать, що останніми роками їх кількість суттєво збільшилася. 97 відсотків опитаних, до того ж, заявили, що за цьогорічним святковим столом збереться більше родичів та гостей, ніж у попередні роки.

Що стосується подарунків, то цифри свідчать про деяке обмеження витрат порівняно з минулим. Скажімо, у Бельгії, де щось дарувати своїм близьким прийнято як на Різдво, так і на Новий рік, у середньому кожна родина готова витратити не більше 100 євро. При цьому левова частка цих витрат припадає саме на різдвяні дарунки.

Найкращий дарунок – бонус або конверт із грішми


Що найчастіше загортають у подарунковий папір? Найпопулярніші презенти серед дорослих – це бонуси, які можна обміняти у тому чи іншому магазині на товар за смаком. Далі йдуть косметичні засоби та парфуми, одяг і біжутерія.

Приблизно 45 євро витрачає кожна бельгійська родина на дитячі подарунки. Йдеться насамперед про електронні ігри, диски з музикою чи фільмами, або класичний варіант – книги улюблених дитячих авторів.

Жіль Ґолденберґ – бельгійський економіст, експерт із питань споживчого ринку. Він переконаний, що через падіння купівельної спроможності чимало його співвітчизників намагаються утримуватися від подарунків, або ж передбачають для цього значно меншу частину сімейного бюджету. Водночас, очікуючи на рідзвяні чи новорічні презенти, громадяни Бельгійського королівства, як власне, й сусіди – голандці, німці чи французи – очікують конверти з грішми.

«Подарунок, якого нині найбільше хочуть, – це гроші, – каже бельгійський експерт. – На мій погляд, на другому місці одяг, на третьому – щось справді практичне й корисне. Ми констатували таку ж ситуацію і минулого року, у самий розпал кризи. Це означає, що з кризового періоду ми ще не вийшли», – розповів Ґолденберґ.

Тільки два відсотки з опитаних Центром досліджень та інформації споживчих організацій заявляють, що витратили на подарунки більше, ніж у попередні роки. Причому мова йде насамперед про речі, що будуть справді корисними у побуті.

«Це період, коли перевага віддається подарункам, що будуть корисними у господарстві, – коментує Жіль Ґолденберґ. – Нині споживачі не прагнуть, як колись, вносити зміни у свої звички та уподобання. Єдине, чого вони нині хочуть, вибираючи подарунки, – це впевненості».

Серед молоді все популярніші «вживані подарунки»


Кажучи про впевненість, експерт також зауважив, що мова йде не лише про економію та гарантії достатнього грошового забезпечення. Споживачам, що купують подарунок для своїх рідних чи близьких, важливо знати, що ці предмети справді принесуть користь.

Наостанок ще про одну цікаву тенденцію, породжену нахилом до прагматизму під впливом кризи. Завдяки інтернету, все більшої популярності набувають подарунки, що вже були у використанні.

Особливо це спостерігається серед представників молодого покоління. Чимало юних європейців, розпаковуючи блискучі обгортки подарунків з-під ялинки, виявляють диски DVD, книги чи, скажімо, лижні костюми, що вже були вживані кимось іншим. Це хоч і «секонд-хенд», але пристойної якості, було придбане на популярних інтернет-порталах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG