Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:11

Різдво на громадському телебаченні Чехії – це, передусім, національне свято


Різдвяна Прага

Прага – Громадське телебачення – один з найбільших здобутків демократії в Чеській Республіці. Відразу після «оксамитної» революції 89-ого року за першого чеського президента Вацлава Гавела дійшло до створення нової концепції громадських теле - і радіо каналів. Головна мета громадського телебачення – служити всім верствам суспільства, висловлювати неупереджений погляд на щоденне життя, розкривати потреби пересічного громадянина. Протягом років громадське телебачення Чехії виробило власні традиції, серед яких найяскравіші належать Різдвяним програмам.

Чеське громадське телебачення сьогодні – це вже три канали, з яких один – ČT- 24 – цілодобовий інформаційний канал. Увімкнувши будь-який з них, за кілька хвилин можна безпомилково ствердити: так, у Чехії настала пора Різдвяних свят. Ïх настрій передають чеські колядки, народні казки, гармонія чеських звичаїв і традицій.

«Різдвяна програма Чеського телебачення так само, як і її цілорічне програмування, базується на службі громадськості. Ми хочемо показати інше, не тільки комерційне, Різдво. Чеське телебачення намагається втримати традицію в її первісному вигляді. Всі наші глядачі, без огляду на вік, стать, соціальний стан чи вірування, завжди знайдуть програму для себе. Наприклад, у нас будуть чеські казки, згадаємо й старші фільми, котрі не старіють. Повернемось і до коріння. Це фільми на біблійну тему і про чеські Різдвяні традиції. Заглянемо в концертні зали, до відомого Альберт-холу, але буде також Стінґ, і балет, і театральні вистави. Будемо транслювати Різдвяну церковну службу», – розповів Радіо Свобода про особливості Різдвяних програм речник Чеського громадського телебачення Владіслав Штіха.

Та не тільки розвагами багаті в Різдвяні дні програми чеського громадського телебачення. Багато передач звернені до людей, які потребують допомоги, – хворих, бездомних, інвалідів.

Тісний зв’язок із глядачами – ще одна особливість громадського телебачення

«Але Різдво – це не тільки класичний настрій свята. Адже є люди в біді, люди, у яких не склалося життя. Саме для них чеське телебачення підготувало спеціальні програми. Наприклад, публіцистичні випуски будуть присвячені тому, як воювати з бюрократами і нечесними продавцями. Покажемо також зблизька, як живуть бездомні. Порадимо людям, які потрапили до боргової пастки. Ми і на Різдво не можемо забувати, що наше телебачення насамперед служить громадськості», – каже Владіслав Штіха.

Чеське громадське телебачення має потужну службу безпосереднього спілкування зі своїми слухачами. Вже 2 роки працює «Центр глядачів», куди можна зателефонувати, написати, надіслати SMS, запропонувати сюжет чи тему, порадитись.

За статистикою, кожні 90 секунд чехи спілкуються зі своїм телебаченням. Цей своєрідний компас допомагає краще вибрати головне з того, що нині турбує суспільство. Саме на Різдвяні свята потреба людей у спілкуванні зростає, через те знайти для них потрібне слово – важлива місія громадського мовлення. Мелодія знайомої коляди – також шлях до серця глядача.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG