Доступність посилання

ТОП новини

Атеїсти в Америці: різдвяна активність


(Це архівне фото зроблене на початку року в Лондоні, де тамтешні атеїсти теж провели рекламну кампанію: «Бога, можливо, не існує. Так що не турбуйтеся і отримуйте задоволення від життя»)

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах, згідно з повідомленнями, цьогорічний різдвяно-новорічний сезон позначений посиленням активності атеїстів.

Спостерігається істотне пожвавлення агітаційної діяльності богоборців. Наприклад, у Вашингтоні на Різдво появилися плакати з усміхненими обличчями людей у червоних шапках дід-морозів, чи то пак санта-клаусів, і гаслами: «Нема Бога? Нема проблеми! Будьмо добрими заради добра».

За підрахунками, 270 таких плакатів було приміщено на боках автобусів, на вагонах електрички й на вуличних білбордах у самій лише столиці стараннями атеїстичних організацій. Подібні плакати появилися також у Нью-Йорку, Філадельфії, Сан-Франциско, Лас-Вегасі, Чикаго, Лос-Анджелесі, Сіеттлі, інших великих містах.

«У нас нема бажання псувати свято кому б то не було, але нерелігійні люди теж хочуть святкувати, тож ми звертаємося саме до них», – сказав репортерові «Нью-Йорк Таймс» виконавчий директор Американської гуманістичної асоціації Рой Спегардт. За його словами, цією кампанією атеїсти «хочуть сказати, що можна творити добро й без Бога, отож сусіди атеїста по вулиці не повинні вважати його втіленням диявола чи аморальною людиною».

Але релігійні діячі вважають саме так. Ба більше, голова Католицької ліги навіть порівняв атеїстів із Гітлером.

У Цинциннаті, штат Огайо, атеїсти примістили на білборді напис: «Ти не віриш у Бога? Ти не самотній», але змушені були зняти гасло у зв’язку з протестами. «Це нечуване нахабство – стверджувати, що Бога нема, якраз тоді, коли мільйони людей в усьому світі святкують його народження», – заявив засновник і голова консервативної релігійної юридичної фірми Liberty Counsel Метью Стейвер.

Атеїсти у релігійній країні

Сполучені Штати завжди вважалися релігійною країною. І навряд чи можна стверджувати напевне, що нинішня кампанія, що її проводять атеїсти, означає зміни у традиційній характеристиці Америки.

Але статистика показує, що кількість невіруючих справді зростає. Принаймні, такого висновку доходять соціологи Коледжу Трійці у Гартфорді, штат Коннектікут.

За даними дослідження, здійсненого ними в рамках «Програми вивчення суспільних вартостей», якщо 1990 року лише 8 відсотків американців визначалися як «не релігійні», то у 2008 році таких було вже 15 відсотків.

І ще один доволі виразний статистичний приклад. Світський студентський альянс, організація, що проповідує безбожність по університетах, ще якихось два роки тому посідала лише 80 своїх відділків. 2008-го таких філій стало на 20 більше. А вже нинішнього, 2009-го, відділки атеїстичного альянсу зареєстровано у 174 університетах Америки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG