Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 17:39

Друкарський верстат-2010 може штовхнути гривню до ями


Прага – 2009 рік для українського валютного ринку завершився відносною стабілізацією. Однак, упродовж року курс гривні неодноразово різко змінювався. І це спричиняло паніку серед населення. Що ж буде з українською валютою у 2010-му, і які фактори впливатимуть на валютний ринок?

7,5 – 8 гривень за долар. Таким може бути курс упродовж наступного року. І утримувати його на цьому рівні, за словами фінансиста Олександра Охріменка, допоможуть надходження з-за кордону, кількість яких після президентських виборів, очевидно, збільшиться.

«Повернуться, як українські гроші, так і зарубіжні. Адже завершення президентських виборів – це часткова стабільність. Як наслідок – відбудеться укріплення гривні, – говорить експерт. – Сьогодні ми уже і на ринку бачимо, що пропозиція валюти значно перевищує її потреби. Окрім того, дуже ймовірно, якщо із 17 мільярдів, які пішли з території України, хоча б частина повернеться, відповідно, що курс гривні буде укріплюватися».

Значні зовнішні і внутрішні борги

Є і низка чинників, які можуть спричинити відтік валютних резервів із України, і, як наслідок, девальвацію гривні. У 2010-му Україна має виплатити значні зовнішні борги, зазначає директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин. Непевною залишається і ситуація з платіжним балансом, а суттєвого відновлення попиту на українські експортні товари немає. Тож, зазначає пан Юрчишин, у 2010 році ситуація на українському валютному ринку навряд чи відрізнятиметься від тієї, що була у 2009-му.

«В окремі періоди будуть наростати ризики стрімкої девальвації. Насамперед, у лютому-березні, якщо політична невизначеність буде затягуватися, – говорить директор економічних програм Центру Разумкова. – Проблеми пов’язані також із значними виплатами по внутрішньому боргу за високоприбутковими облігаціями внутрішньої державної позики. Це буде десь у квітні-травні. Це також значний девальваційний тиск на гривню. Тому, я не думаю, що ситуація буде спокійною».

Ще одним ризиком для української валюти є ймовірність увімкнення друкарського верстата.

«Щоб покрити дефіцит бюджету, вилікувати економічні й соціальні питання, можуть запустити станок, надрукувати багато гривні, тим самим задовольнити потреби. Але тоді вже потрібно очікувати, що курс долара буде 9 і навіть 10 гривень», – каже Олександр Охріменко.

Але найбільше по валютному ринку може вдарити політична нестабільність, переконані експерти. Адже не виключено, що виборча тяганина продовжуватиметься і після другого туру.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG