Доступність посилання

ТОП новини

2010-й – рік національного усиновлення


Львів – За останні два роки міждержавне усиновлення дітей-сиріт в Україні скоротилось удвічі і саме настільки збільшилось національне. Такими є дані Міністерства у справах сім’ї, молоді й спорту. 2010, як і рік, що минув, у державі буде пріоритетним для усиновлення сиріт саме громадянами України.

На сьогодні у львівських будинках дитини проживає близько 3 тисяч діток. У багатьох з них є батьки, які насправді їх не відвідують і числяться тільки в документах.

У списку міждержавного усиновлення зі Львівської області перебувають 20 сиріт. Однак минулого року вони так і не були усиновлені жодною українською родиною і не мають шансів знайти батьків за кордоном. Адже діти важкохворі, зауважив начальник служби у справах неповнолітніх Львівської ОДА Володимир Лис.

«Зрозуміло, що й іноземці хочуть маленьких діток і щоб ті були здорові. Важкохворі діти – маю на увазі дуже запущених дітей, з певними вадами – не мають шансів на усиновлення. Але наш акцент, щоб діти залишались в Україні, щоб вони були всиновлені мешканцями нашої держави», – наголосив Володимир Лис.

Дітки у родинах немов розцвітають

Торік в області іноземні громадяни усиновили п’ятьох сиріт. Спершу ці діти перебували у національному списку, але впродовж року так і не знайшли родин в Україні. Їхні нові батьки-іноземці одразу ж обстежують діток і лікують.

Директор львівського сиротинця №1 Марія Чернік зауважила, що через рік після усиновлення їй важко впізнати вихованців, коли нові батьки надсилають їй фотографії з-за кордону. Малеча змінюється на краще, її очі радісні й наповнені теплом. З багатьма пані Марія підтримує листування. Вітальні листівки у сиротинець надходять з Італії, Франції, США, Німеччини.

Марія Чернік переконана, що неважливо, чи дитина усиновлена українцями чи іноземцями, найголовніше, щоб вона знайшла родину і любов. Адже проживання у сиротинці, в замкненому світі відбивається на психіку дітлахів.

Близько 1600 українських родин бажають усиновити дитину

Понад сто родин на Львівщині, а в Україні таких близько 1600, бажають усиновити дитину, переважно це бездітні сім’ї або ж ті, які виховують свою дитину. Однак вони хочуть взяти тільки одну і здорову дитину віком до 3 років. Натомість з понад 30 тисяч сиріт, які перебувають на національному обліку з усиновлення, лише три тисячі – до семи років. Усі інші старші або ж мають братиків чи сестричок.

У жодному зі львівських сиротинців, зазначив Володимир Лис, на сьогодні немає на усиновлення дітей до семи років, які б були самі і цілком здорові. Служба у справах неповнолітніх не дозволяє розривати діток, які пов’язані родинно. Але знаходяться сім’ї, які усиновляють одразу двох діток, чимало з них забирають на виховання у будинки сімейного типу.

Щороку кількість усиновлених дітей в Україні збільшується, водночас зменшується їхнє число у сиротинцях і школах-інтернатах. Як прогнозують фахівці, до 2016 року чимало з таких закладів будуть перепрофільовані або ж зачинені.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG