Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 10:11

Екіпаж «Аріани» повернувся до України після восьмимісячного полону


Сьогодні спеціальний літак із 24 українськими моряками прибув до Одеси, де їх зустріли родичі та представники влади.

Вони прибули з Оману в Перській затоці, куди прийшло їхнє судно після звільнення з піратського полону. Їхнє місце зайняв новий український екіпаж із Одеси, який має привести судно до ладу й довести його до пункту призначення.

Судно «Аріана» з екіпажем із 24 громадян України викрали сомалійські пірати ще 2 травня, а звільнили 10 грудня, отримавши викуп.

Нині в руках піратів перебуває, за даними агентств, іще 14 українців: 10 у складі екіпажу автомобілевоза Asian Glory, захопленого 2 січня, 2 серед екіпажу хімічного танкера St. James Park, який захопили 28 грудня, та 2 на борту танкера Maran Centaurus, що потрапив до рук піратів наприкінці листопада.

Служба зовнішньої розвідки України, яка активно долучалася до звільнення моряків із «Аріани» та інших раніше звільнених із піратського полону українців, заявляє, що «у взаємодії з іншими державними органами продовжує вживати комплексних заходів для сприяння визволенню інших українських громадян, які перебувають у заручниках у сомалійських піратів».

Recommended

XS
SM
MD
LG