Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 07:56

На Різдво до Львова – це уже гарна традиція


Львів – На Різдво до Львова зумисно їдуть з різних українських міст, щоби відчути дух свята. Сьогодні у місті Лева розпочинається фестиваль «Спалах Різдвяної звізди», на якому можна навчитись давньої української традиції, а саме робити великі різдвяні звізди, аж до 2 метрів заввишки.

Численні різдвяні заходи у Львові триватимуть до кінця січня. Уже сьогодні можна стати учасником вертепу. Вертепні вистави були поширеними в українських містах і селах уже у другій половині XVIII століття.

Дослідники стверджують, що з вертепами мандрували дяки, нині вистави демонструють діти та молодь. Складаються дійства з релігійної і світської частини, друга, як правило, комічна і висміює елементи сучасного світу. Вертепники у Львові змагатимуться у своїй майстерності.

Найбільше на Різдво у Львові колядуватимуть на різноманітних фестивалях. Адже свято української коляди традиційно тривало від 7 до 19 січня, тобто від Різдва до Йордану.

Колядуватимуть на вулицях і професійних сценах
Різдвяні баранчики


Уже від сьогодні у Домініканському соборі розпочнеться Різдвяний фестиваль «Велика коляда», у якому візьмуть участь хорові, фольклорні, інструментальні колективи. Можна буде почути численні українські і світові колядки, як давні, так і в сучасних обробках.

Колядуватимуть і на сценах Львівської опери, і в філармонії учасники третього музичного фестивалю «Наше Різдво» гурт «Плач Єремії», вокальна формація «Пікардійська терція», «Тартак» і вперше в історії свого колективу заколядує у Львові «Кому вниз».

«Наше Різдво» – це фестиваль для родини, для дітей, для батьків і друзів, зрештою для себе.

Михайло Крупієвський, режисер фестивалю зазначив в коментарі радіо Свобода, що саме у Львові він, киянин, вперше по-справжньому відчув величність Різдва.

«У Львові можна відчути правдиве Різдво. Це свято, яке об’єднує людей», – зазначив Михайло Крупієвський.

Глибинний зміст свят – Бог своїм народженням наблизився до людей

У Різдвяні дні у центрі Львова три дні поспіль можна смакувати пампушками на міському святі і скуштувати узвар.

Концерти, розваги, веселощі, пригощання – цим будуть наповнені свята, але найважливішим, наголошують духовні особи, є глибинний зміст свята – Бог Своїм народженням наблизився до людей.

Це дні, коли християни переживають перевтілення Єдинородного Сина Божого, у львівських храмах відбуваються богослужіння і вечірні з колядами. Святі отці зазначають, того вечора, коли народився Ісус у Вифлиємі, з’єднались небо і земля, відбулось спасіння людства.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG