Доступність посилання

ТОП новини

Виборчі дільниці Полтавщини – без зарплати


Київ – На Полтавщині працівники виборчого округу досі не отримали зарплату за грудень. Причина того – особливості виборчої кампанії та бюджетних розрахунків.

Працівники кількох виборчих дільниць у Полтавській області можуть лишитися без зарплати за грудень. Кошти для сплати за роботу керівництво отримало наприкінці грудня і не встигло розрахуватися зі штатом. Кошти повернулися до Держказначейства. Чи оплатять роботу працівників за грудень, нині не відомо.

На розподіл дали два дні

Без зарплати працюватимуть 17 січня у територіальному виборчому окрузі №146 на Полтавщині. Спричинила це, зокрема, й специфіка чергових виборів, адже вперше виборча кампанія припала на два календарних роки. Звідси й проблеми з фінансуванням.

У виборчому окрузі розповідають, що бюджетні кошти на зарплати працівникам надійшли увечері 28 грудня. Розподілити їх не встигли. Відповідно до Бюджетного кодексу, кошти, не використані у поточному році, автоматично списуються і повертаються до Державного казначейства. А фінансувати видатки попереднього періоду за рахунок наступного кодекс забороняє.

Так трапилося й нині. «Із коштів використали лише третину. Зарплати виплатити не встигли, бо виникла затримка з чековими книжками у обласному казначействі. Та й що можна було за два дні зробити?» – каже голова округу Іван Косиця.

В уряді обіцяють розібратися

Жертвою чиїх невдалих розрахунків стали працівники округу, наразі достеменно не відомо. Так само не відомо, чи виплатять їм усе-таки зарплату за минулий місяць.

У Центральній виборчій комісії кажуть, що про згадану ситуацію нічого не знають. Несподіванкою стала звістка про невиплату зарплати й для глави уряду. «Для мене це новина, тому що уряд виплатив бюджетникам усю до копійки зарплату за минулий рік», – наголосила Юлія Тимошенко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Прем’єр-міністр пообіцяла якнайшвидше розв’язати проблему. Водночас Юлія Тимошенко визнала, що Бюджетний кодекс передбачає повернення невитрачених коштів до Держказначейства. «Якщо виділені асигнування не використані протягом року, а ніхто не заважав їх використовувати, тоді такі асигнування списуються», – додала вона.

Керівництво виборчого округу про відсутність оплати за грудень працівникам іще не повідомило. Водночас в окрузі припускають, що така проблема не лише їхня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG