Доступність посилання

ТОП новини

Генерал Младич перебуває в Сербії, стверджує міжнародний представник у Сараєві


Боснійський серб показує футболку з зображеннями Радована Караджича та Ратко Младича на вулиці містецка Баня-Луці (Боснія-Герцеговина), 14 жовтня 2009 року

Белград – Генерал Ратко Младич, якого обвинувачують у скоєнні воєнних злочинів, переховується в Сербії, а в сусідній Боснії і Герцеговині має широку мережу осіб, які допомагають йому. Про це заявив Раффі Ґреґоріян, заступник міжнародного представника в Боснії і Герцеговині. Досі не надходило підтверджень такої заяви Ґреґоріяна.

Пан Ґреґоріян перебуває в Боснії і Герцеговині вже кілька років. У нього щодня є докладна інформація про всі події в країні, а також чимало таємної інформації. Адже в країні, з огляду на воєнне минуле та політичну нестабільність, перебувають працівники різних служб розвідки. Всі вони, між іншим, слідкують і за даними щодо Ратка Младича. І все ж генерала й досі не можуть заарештували.

Ґреґоріян не вдавався до подробиць. Через це деякі оглядачі припускають, що основною метою його заяви було нагадати, що певні кола боснійських сербів посередньо чи безпосередньо допомагають Младичу. До них, ймовірно, належать бізнесмени, колишні військові та місцеві чиновники. Для переховування колишнього командувача Збройних сил боснійських сербів та його охоронців необхідні гроші, підроблені документи. Очевидно, що необхідно мати кілька квартир, кілька машин і таке подібне. У Боснії і Герцеговині Младич ніколи не почував би себе безпечно.

У Сербії чимало прихильників Младича

А в Сербії – інша справа. Там немає підрозділів НАТО. Немає ані працівників західних служб розвідки з такими повноваженнями, які вони мають в Боснії і Герцеговині. Частина населення Сербії, зокрема ті, хто за походженням із Боснії і Герцеговини, досі називають Младича патріотом та сербським героєм. У Сербії є кілька тисяч осіб, які воювали під командуванням горезвісного генерала. Такі не мріють про те, щоби він опинився на лаві підсудних.

Спеціальний прокурор Сербії в справах воєнних злочинів Владимир Вукчевич зазначає: «Ніхто не може сказати, чи Младич в Сербії, чи ні. Ніхто не знає, де він знаходиться. Я на підставі фактів висловив особисту думку, що Младич перебуває в Сербії. Проте, ніхто не має підстав для твердження, що Младич перебуває в Сербії, або, що він не перебуває в Сербії».

І ще одне: в разі якщо б Раффі Ґреґоріян чи хтось інший мав інформацію про Младича, то він не говорив би про це на центральному боснійському телебаченні. Він спершу зателефонував би не до журналістів, а до поліції.
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG