Доступність посилання

ТОП новини

Парламентські канікули: наостанок спікер налякав колег «дембелями»


Закриття п'ятої сесії Верховної Ради України шостого скликання

Київ – У напівпорожній сесійній залі спікер Володимир Литвин закрив п’яту сесію Верховної Ради. Спікер оцінив як незадовільну інтенсивність депутатської роботи і попередив колег, що невдовзі парламент почнуть розхитувати. Проте дедалі більше депутатів схиляється до конструктивної співпраці з майбутнім переможцем виборів.

Парламентська зала спорожніла ще до закриття сесії. Фракція БЮТ залишила її на знак протесту проти того, що парламент відмовився розглядати зміни до закону про вибори й створювати тимчасову слідчу комісію по резиденції «Міжгір’я».

Звертаючись до депутатів, Володимир Литвин попередив колег про загрозу, що постала перед парламентом.

«Зараз розпочався процес розхитування Верховної Ради. З огляду на те, що багато людей будуть демобілізовані, їм треба буде знайти працевлаштування, а де його знайти, як не у Верховній Раді, – зауважив спікер парламенту. – І від нас залежить, чи зробимо ми все, щоб Верховна Рада відновила свою роботу і відновила довіру до людей. Інакше ситуація буде надзвичайно складною у країні. А те, що рівень Верховної Ради сьогодні є надзвичайно низьким в очах людей у плані довіри, це нам усім є зрозуміло».

Бютівців зваблюють грошима і ковбасою...

Між тим, у парламентських кулуарах дедалі частіше говорять про майбутнє переформатування коаліції – під переможця президентських виборів. Депутат-комуніст Олександр Голуб вважає, що більшість депутатів і навіть самі лідери президентських перегонів схиляються до того, щоб уникнути перевиборів.

«Більшість у теперішній Верховній Раді дуже гнучка, – каже Олександр Голуб. – І вона готова сформувати коаліцію під будь-яку кандидатуру – чи під Януковича, чи під Тимошенко. Тому не думаю, що в нового Президента будуть якісь суттєві проблеми з формуванням більшості».

У разі перемоги Юлії Тимошенко може зберегтися теперішній формат коаліції. Натомість у разі перемоги Віктора Януковича створити нову коаліцію буде складніше. Адже БЮТ заперечує можливість створення коаліції з Партією регіонів.

Щоправда, заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін припускає, що на співпрацю з регіоналами можуть піти окремі його однопартійці. «Ви бачите, – зауважує він, – що з окремими нашими депутатами працюють: з ким – за гроші, з ким – за ковбасу. Тобто, процес іде. Але це не вирішить питання, яке вони собі поставили на меті – створення коаліції».

…А нашоукраїнців – кріслом спікера

Проте для створення коаліції потрібні не лише окремі депутати, але й рішення фракцій. Голосів фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина та Компартії для створення коаліції мало. За таких умов регіоналам необхідно домовлятися з фракцією НУНС. Кулуарами парламенту ширяться чутки про те, що ціною домовленості з нашоукраїнцями може стати спікерське крісло для лідера депутатської групи «За Україну!» В’ячеслава Кириленка.

Однак сам він заперечує можливість своєї домовленості із регіоналами. «Я нісенітниці не коментую! З приводу позиції групи «За Україну!» можу сказати, що ми не ведемо переговорів ні з регіоналами, ні з БЮТ», – наголосив В’ячеслав Кириленко.

Проте депутат-нашоукраїнець Олесь Доній не відкидає можливості того, що фракція НУНС може більшістю голосів ухвалити рішення про приєднання до коаліції з Партією регіонів. На його думку, «це можливо, наприклад, за умов, якщо прем’єр буде не регіонал».

Наступного разу депутати планують зібратися в сесійній залі 10 лютого – вже після другого туру президентських виборів.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG