Доступність посилання

ТОП новини

Парламент затвердить Осадчука членом ЦВК – Лавринович


Олександр Лавринович, перший заступник Голови Верховної Ради України, колишній міністр юстиції

Київ – Сьогодні відкривається шоста сесія Верховної Ради України шостого скликання. Про ситуацію в парламенті Радіо Свобода розпитувало першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Лавриновича.

– Ваші колеги з Партії регіонів зареєстрували постанову про відставку голови Верховного суду України Василя Онопенка. Чи є у вас голоси?

– Ми не збираємося нічого купувати, щоб відповідати, скільки у нас є коштів, щоб це купити. Мова може йти тільки про політичний процес. Мова йде про те, щоб забезпечити неупереджене і чесне судочинство в Україні. Якщо два депутати з фракції Партії регіонів прийшли до Апеляційного адміністративного суду в Києві, то вони прийшли тільки для того, щоб подивитися, яким чином голова цього суду порушує закон про автоматичний розподіл справ, і як він здійснює тиск на суддів. Просто сидячи на стільцях вони за цим спостерігали. На відміну від того, що виробляли депутати від БЮТ у Вищому адміністративному суді рік тому, коли ламали двері, забирали телефони у суддів.

– Тобто голосування по Онопенку – це більше політичне, чи юридичне питання?

– Ніякого голосування цього в порядку денному Верховної Ради не існує!

– Чи вдасться сьогодні народним депутатам призначити Олександра Осадчука, блок Литвина, на посаду члена ЦВК?

– Звичайно вдасться, я в цьому впевнений на 100 відсотків.

– Сьогодні відкривається чергова сесія парламенту, а на завтра заплановане позачергове засідання. Чи не можна було розглянути всі питання у звичайному режимі?

– Існує регламентний порядок роботи під час сесії на планових пленарних засіданнях і інший порядок роботи на позачергових сесіях. Депутати з Партії регіонів скористалися тією регламентною нормою, яка передбачає те, що порядок денний визначається ініціаторами, яких не може бути менше ніж 150 народних депутатів України.

– Партія регіонів продовжує наполягати на змінах до Закону про вибори президента. Які для цього юридичні підстави за кілька днів до виборів?

– Підстави для цього ті, що норми, які пропонуються, вони не стосуються виборчих змагань. Вони стосуються забезпечення роботи виборчих комісій в день голосування громадян і підбиття підсумків. Оскільки ми маємо інформацію про наміри наших опонентів зірвати день голосування і підбиття підсумків, пропонується норма, яка унеможливить цей їх підхід.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG