Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:34

ВАСУ задовольнив клопотання Тимошенко і залишив її позов без розгляду


Вищий адміністративний суд України задовольнив клопотання Юлії Тимошенко про відкликання її позову щодо оскарження результатів президентських виборів і припинив провадження в цій справі.

Таке рішення ВАСУ оголосив у суботу суддя-доповідач у справі Олександр Нечитайло після більш ніж чотирьохгодинного обговорення цього питання колегією суду в дорадчій кімнаті.

Відтак ВАСУ залишив позовну заяву Тимошенко без розгляду.

При цьому суд ухвалив, що заяви Тимошенко під час судового процесу про те, що надані нею докази фальсифікацій на виборах Президента безперечні й факти цих фальсифікацій доведені, не відповідають дійсності. Суд наголосив, що не завершив встановлення обставин справи і висновків із цього приводу не виносив.

У рішенні також зазначено, що суд не може прийняти звинувачення Тимошенко в упередженості і в формальному підході до розгляду її клопотань, оскільки вони частково були задоволені.

Суд також скасував заходи забезпечення позову, якими він раніше зупиняв дію рішення ЦВК про встановлення результатів голосування.

Рішення є остаточним і не може бути ні оскаржене, ні переглянуте за виняткових обставин.

На цьому Вищий адмінсуд закрив своє засідання.

Раніше в суботу Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка кандидувала на Президента, заявила, що відкликає свій позов проти результатів виборів, і залишила залу суду.

Вона також звинуватила ВАСУ у небажанні встановити істину, в формальному підході до розгляду позову і в заангажованості проти неї через те, що суд не задовольнив усіх її клопотань.

Юлія Тимошенко як кандидат на Президента позивалася в Вищому адміністративному суді України до Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів, за якими переміг її головний суперник, лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Тимошенко стверджувала, що ці результати другого туру виборів треба визнати недійсними через численні «системні порушення» і що ЦВК має призначити повторне голосування.

За офіційними результатами Центрвиборчкому, за Віктора Януковича проголосували 48,95 відсотка виборців, які взяли участь у голосуванні, а за Юлію Тимошенко – 45,47 відсотка, тобто на 3,48 відсотка менше.

Recommended

XS
SM
MD
LG