Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 14:23

Євросоюз запустив в інтернеті нову систему «пильних громадян»


У Євросоюзі почала діяти нова електронна система Fraud Notification System (FNS), яка дозволить усім охочим анонімно повідомляти через інтернет про випадки можливої корупції та шахрайства.

На думку авторів і розробників ідеї, нова система є найпростішим і найбезпечнішим інструментом, який надає можливість пильним громадянам держслужбовцям ЄС повідомляти про підозрілі випадки, пов’язані з корупцією та шахрайством.

Нова система дозволить інформаторам анонімно співпрацювати зі слідчими Європейського управління боротьби з шахрайством (OLAF), які зможуть ставити анонімам питання, щоб отримувати роз’яснення окремих випадків.

За твердженням представників OLAF, конфіденційність інформатора дотримується на всі 100 відсотків, і встановити особи тих, хто бажає залишитися анонімом, не зможуть ні співробітники Управління, ні інші служби.

Нова система працює за принципом анонімної поштової скриньки, в якій кожна зі сторін може лишити повідомлення, що його потім забере інша сторона.

Ця система покликана залучити до роботи потенційних інформаторів, які раніше боялися повідомляти про випадки шахрайства або корупції через страх за свою безпеку.

Спочатку система спілкуватиметься з інформаторами англійською, німецькою, французькою та нідерландською мовами, але писати повідомлення можна всіма офіційними мовами ЄС.

Європейське управління боротьби з шахрайством уже кілька років приймає анонімні повідомлення, але досі це робилося або дзвінками на безплатні телефонні лінії, або електронною поштою і не давало змоги слідчим OLAF самим звертатися до анонімних інформаторів, щоб уточнити деталі.

Recommended

XS
SM
MD
LG