Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 03:05

Україна домовилася зі Словаччиною про скасування плати за довгострокові візи


Міністри закордонних справ України і Словаччини досягли в вівторок домовленості щодо скасування вже ближчим часом Словаччиною зборів за оформлення національних довготермінових віз для громадян України, повідомила прес-служба МЗС.

Лібералізація візового режиму була однією з тем, що їх Петро Порошенко і Мірослав Лайчак обговорили цього дня на своїй зустрічі в рамках засідання міністрів закордонних справ держав Вишеградської групи та країн-учасниць програми «Східне партнерство» в Будапешті.

Протягом минулого року Україна вже уклала угоди про скасування плати за довготермінові візи з Латвією і Литвою.

При цьому в усіх цих випадках ідеться про безкоштовність саме національних довгострокових віз типу D, які передбачають перебування в цих країнах на термін понад 90 днів.

Такі візи видають особам, які отримують дозвіл на довгострокове чи постійне проживання в них, а також тим, хто доведе необхідність прибути до них для праці, навчання чи з іншою схожою тривалою метою.

Ці візи також не дають права перебування в інших країнах, крім тієї, яка їх видала.

Для короткострокових поїздок (туристичних, приватних тощо), у тому числі багаторазових, ці країни видають єдині шенгенські візи типу C, для перебування в них (та інших країнах «шенгенської зони») на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів.

Вартість обробки візової анкети на такі візи для громадян України становить, як і раніше, 35 євро (або в деяких випадках безкоштовно), відповідно до норм Євросоюзу та договору між ЄС і Україною про спрощення оформлення віз.

При цьому окремі країни-члени «шенгенської зони» не мають права самостійно змінювати чи скасовувати цю плату.

Recommended

XS
SM
MD
LG