Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 00:04

Нью-йоркська автомобільна виставка показує новинки й у час кризи


(архівне фото з нью-йоркського автошоу 2009 року)

Нью-Йорк – У Нью-Йорку відкрилася традиційна щорічна міжнародна автомобільна виставка, одна з найстаріших у світі. Автовиробники переживають нині важкі часи. Тим більш цікаво те, що вони показують цього року.

Тон салонові задають не розкішні авта, а маленькі, високотехнологічні, комп’ютеризовані гібридні та електричні, так звані «зелені» моделі, покликані врятувати наше забензинене довкілля.

Виглядає так, що з огляду на економічну кризу і дедалі дорожчий бензин (нині десь 75 центів за літр) ставку роблять на авта, які люди охоче купують: помірковано потужні, економічні, доступні за ціною, як, приміром, Honda Fit Sport. Невеличка автівка, лише на 40 сантиметрів довша від BMW Mini Cooper, економічна – бере трохи більше 7 літрів пального на 100 кілометрів. Недорога – 19 тисяч доларів.

Хоча, звичайно, з цікавістю слухають представницю компанії Nissan Тришу Джанґ, яка демонструє електричну модель Nissan Leaf: «Подивіться, це авто не має викидної труби, не треба їхати на бензозаправку». А поруч компанія General Motors пропонує електричну автівку Chevy Volt.

Багато гібридних, бензино-електричних авт. Але купують усе ж таки ті, що подібні до Honda Fit Sport, бо ж гібриди коштують майже удвічі дорожче.

Тенденція на майбутнє, а ставка все ж на бензин

Звичайно, не можна «порівнювати апельсини з яблуками», скажімо, німецький спортивний Porsche, з його швидкістю до 200 миль на годину, з гібридною автівкою, яка подолає цю відстань на кількох літрах бензину. Одначе порівнюють: Porsche на дорогах Америки менше, ніж гібридних автівок, а цих поки що теж небагато.

Хоч як привабливо виглядає нова тенденція, це лише тенденція, їй до реального життя, як куцому до зайця. Гібридний бензино-електричний Ford Fusion ціною менше 20 тисяч доларів визнано на нью-йоркському салоні найкращою північноамериканською автівкою року, але такі авта – рідкість, у широкому продажу їх іще нема.

Ніде правди діти: на сьогодні понад 95 відсотків усіх авт в Америці мають традиційні бензинові двигуни, значно економічніші, ніж 100 років тому, одначе у принципі такі ж, як стояли на перших Ford'ax.

Прогнозують, що 2020 року кожне десяте авто буде гібридним. Що ж до електричних, то потрібні роки, щоб усюди з'явилися для них заряджувальні пункти.

Традиціям криза не перешкодила

До економічної кризи американці купували в середньому близько 17 мільйонів авт щороку. Торік лише 10,5 мільйонів. У порівняльному перерахунку на душу населення це найгірший показник за останні 100 років. Ціни упали, і дилери мало не щодня пропонують нові знижки, щоб продати.

Здавалося б, за таких обставин не слід було б викидати 14 доларів на квиток до виставкового центру імені Джавіца у Мангеттені. Але люди платять і йдуть цілими родинами, бо це шоу для нью-йоркців – весняне свято. За 10 днів виставки щороку приходить мільйон відвідувачів.

На трьох поверхах павільйону виставки зібрано понад тисячу машин – від екзотичних Lamborghini й Maserati з їхніми захмарними цінами до статечних моделей на зразок Сadillaс, Lincoln, Range Rover, навколо яких походжають довгоногі красуні – акторки бродвейських театрів. І це теж традиція.

Нью-йоркське автошоу триватиме до 11 квітня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG