Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:45

Янукович знову виступає за позаблоковість України


Політика позаблоковості, на переконання Президента, – «найбільш адекватна та чесна відповідь на геополітичну ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна».

Як сказав Віктор Янукович, відкриваючи засідання оновленого складу Ради національної оборони і безпеки, водночас така політика передбачає нарощування потенціалу співробітництва з зовнішніми партнерами. «Україна має організувати співпрацю з НАТО і перейти з короткострокових на середньострокові програми розвитку», – сказав він.

За словами Януковича, Україна зацікавлена в напрацюванні власної концепції оновленої системи загальноєвропейської безпеки, яка «врахувала б можливості та інтереси країн-учасниць військово-політичних блоків, позаблокових та нейтральних держав».

Раніше нова українська влада відмовилася від євроатлантичної інтеграції України і її зближення з НАТО і проголосила курс на «позаблоковість». Українські і міжнародні експерти звертають увагу, що в сучасному світі позаблоковий статус не здатен дієво забезпечити безпеку держави.

Recommended

XS
SM
MD
LG