Доступність посилання

ТОП новини
19 Червень 2019, Київ 12:13

США і Росія поспішають допомогти Киргизстану


Міліціонери біля плакату із зображенням поваленого президента Киргизстану Курманбека Бакієва і його російського колеги Дмитра Медведєва під час мітингу в Джалалабаді, 13 квітня 2010 року

Прага – Потужні конкуренти в центрально-азійському регіоні, Америка і Росія, намагаються встановити контакт із новою владою в Бішкеку. Тим часом ситуація в Киргизстані залишається нестабільною. Після заворушень, в результаті яких загинуло понад 80 осіб, на півдні Киргизстану, на батьківщині президента, якого відсторонили від влади, збираються його прихильники. Численні мітинги його прихильників відбуваються ледь не щодня.

Новий уряд в Киргизстані не визнала поки що жодна країна світу, але і Вашингтон і Москва виявили бажання прийти йому на допомогу. Політична нестабільність в Киргизстані йде на шкоду інтересам обох цих країн, адже і Америка і Росія мають в Киргизстані свої військово-повітряні бази.

Сполучені Штати в особі заступника державного секретаря Роберта Блейка, заявили про підтримку дій тимчасового уряду. Виступаючи в Бішкеку після переговорів із головою тимчасового уряду Розою Отунбаєвою, Блейк наголосив на тому, що вирішення ситуації має відбутися в рамках конституції.

«Державний секретар Гілларі Клинтон відрядила мене до Киргизстану для того, щоб підтримати дії тимчасового уряду, які були спрямовані на відновлення демократії та встановлення графіку для нової конституції та нових виборів у Киргизстані», – зазначив Роберт Блейк.

Як заявила Отунбаєва, під час переговорів із представником Державного департаменту США питання авіаційної бази не обговорювалося. Нинішній контракт на використання бази в аеропорту «Манас» спливає наприкінці цього року.

Москва обіцяє «наповнити скарбницю»

Поки Отунбаєва вела переговори з представником Вашингтона в Бішкеку, її заступник Алмазбек Атамбаєв проводив переговори в Москві. Вони стосувалися надання Киргизстану гуманітарної допомоги. У Москві він назвав Росію «стратегічним партнером», а у відповідь почув від прем’єр-міністра Володимира Путіна обіцянку наповнити «порожню державну скарбницю» Киргизстану.

Подробиці пакету допомоги оголосив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін. «Я думаю, ми можемо запропонувати Киргизстану гуманітарну допомогу в формі гранту в розмірі 20 мільйонів доларів для здійснення негайних соціальних платежів. Крім того, «РосСільГоспБанк» готовий надати пільговий кредит на суму 30 мільйонів доларів відповідній фінансовій установі Киргизстану», – заявив російський міністр.

Тим часом ситуація в країні залишається нестабільною. Прихильники президента Курманбека Бакієва, якого скинули в результаті заворушень, намагаються організувати підтримку для президента. Уряд Отунбаєвої запевняє, що на півдні, де перебуває Бакієв, нова влада має достатню підтримку. Уряд Отунбаєвої обіцяє безпеку для президента Бакієва і його родини в разі його відставки, але наполягає на тому, що він має постати перед судом.
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG