Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 12:31

П’ять років служіння Папи Бенедикта XVI


Рим – 19 квітня 2005 року білий дим над Сикстинською каплицею у Ватикані сповістив про обрання 264-го наступника святого Петра. Ним став кардинал німецького походження Йозеф Ратцінґер під іменем Бенедикт XVI. 5 років понтифікату виявилися насиченими і непростими, зважаючи на численні непорозуміння, скандали і обвинувачення не лише стосовно Римо-католицької церкви, а й особи самого Папи.

У день п’ятирічного служіння на посту Вселенського Архієрея 83-літній Папа Бенедикт XVI привернув увагу світу не стільки підсумками свого понтифікату, як промовистим вчинком. Відколи у католицькій церкві розгорівся найогидніший скандал щодо священиків-педофілів, Бенедикт XVI вперше зустрівся, як припускають, із жертвами сексуальних домагань. Це сталося в неділю на острові Мальта, де понтифік здійснював 14 апостольську подорож за кордон.

Папу обурили і схвилювали ті страждання, яких зазнали «жертви статевої наруги» та їхні сім’ї. Він запевнив, що особисто домагатиметься покарання винних. Як сказав Папа Римський, церква має визнати помилки і гріхи своєї пастви. «Знаю, що Мальта любить Ісуса Христа і його церкву, хоча церква уражена нашими гріхами. Попри це, Господь любить церкву і лише Євангеліє – справжня сила, яка приносить очищення», – сказав понтифік напередодні візиту до Мальти.

У середині самої Церкви лунали голоси, що педофілія серед священиків пов’язана з існуванням целібату (обітниця не брати шлюб) серед католицького духовенства. Та Святіший отець залишається вірним принципам: він неухильно виступає на захист целібату.

За спостереженнями ватиканознавців, вкотре, опинившись під прицілом медіа і критиків, інтелектуал Ратцінґер, дотримуючись своїх переконань, свідомо і впевнено продовжує захищати та відстоювати цінності Церкви.

Критикували за виступи в Африці і Реґенсбурзі

Ще раніше європейська громадськість атакувала Бенедикта за виступ в Африці, коли він заявив, що епідемію СНІДу не можна подолати тільки розповсюдженням презервативів, а насамперед необхідне духовне оновлення людини, утримання від сексу та вірність у подружніх стосунках.

Хвилю обурення і протестів в ісламському світі викликала його промова у Реґенсбурзі 2006 року про взаємозв’язок між вірою та розумом. Ратцінґер мужньо і впевнено відстоював свою позицію і висловив, жаль, що його слова неправильно потрактували.

Поза полеміками підсумок понтифікату у Ватикані вважають багатим та сповненим служінню Богу і людству. Речник Святого престолу Федеріко Ломбарді зазначив: «До пріоритетів свого понтифікату Папа прямував послідовно і сміливо за ситуації часто не позбавленої напруження і перепон. Але Бенедикт XVI говорив, що намагався запалити не своє світло, а виключно – Христове».

Бенедикт XVI відвідав Аушвіц, Стамбул, Нью-Йорк, Сідней, Париж, Африку, Єрусалим. Побував у синагогах та мечетях, написав три енцикліки про любов, та етику в економіці і збереженні довкілля.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG