Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:48

Бакієв не визнає своєї відставки, а Кремль посилає до Бішкека спецназ


Курманбек Бакієв серед прихильників на площі в місті Ош, 15 квітня 2010 року

Прага – Перебуваючи в Мінську на запрошення президента Білорусі, скинутий на початку квітня опозицією в Бішкеку киргизький глава Курманбек Бакієв категорично заперечив свою відставку та звернувся до міжнародної спільноти з проханням не визнавати тимчасовий уряд Киргизстану. Тим часом президент Росії Дмитро Медведєв віддав наказ міністру оборони Сердюкову «захистити росіян у Киргизстані у зв’язку із все частішими випадками «рейдерства».

Вигнаний власним народом у перебігу масового безладу в Бішкеку 7 квітня, президент Киргизстану Курманбек Бакієв заявив сьогодні у Мінську, що він залишається законно обраним президентом його держави. А кілька днів тому тимчасовий уряд Киргизстану продемонстрував письмове зречення Бакієва від влади...

«Я не визнаю моєї відставки. Чому? Я пояснює пізніше. Дев’ять місяців тому народ Киргизстану обрав мене своїм президентом і я присягнув служити йому. Немає сили, яка може зашкодити мені виконувати мою присягу. Лише смерть може зупинити мене», – сказав Бакієв у Мінську.

Він також звернувся до міжнародної спільноти з проханням не визнавати тимчасовий уряд Киргизстану, який він змалював, як «банду», котра «грабує і вбиває»... Бакієв також заявив, що він «готовий нести правову відповідальність», але не зрозуміло, чи мав він на увазі й жертви насильства в Бішкеку, коли, зокрема, від рук снайперів із даху його палацу, 7 квітня загинуло понад 80 осіб у беззбройному натовпі протестантів у Бішкеку.

Бакієв прибув до Білорусі через Казахстан, його від’їзд із Киргизстану забезпечували представники Росії, Казахстану і США. Глава тимчасового уряду Киргизстану Роза Отунбаєва засудила Мінськ за надання пристановища Бакієву і наголосила: «Цей злочинець має бути переданий назад до нашої країни. Якщо цього не станеться, то є Інтерпол».

Уряд Киргизстану з труднощами контролює ситуацію в державі

Під час відвідин Бішкека у вівторок міністр закордонних справ Казахстану Канат Саудабаєв, країна якого нині головує в ОБСЄ, завив, що від’їзд Бакієва з країни допоможе послабити напруження. «Був забезпечений від’їзд Бакієва з Киргизстану, що дозволило покласти край певному двовладдю в державі, знизило напруження... І сьогодні тимчасовий уряд має умови, в яких він повинен стати до реалізації декларованої ним програми», – заявив керівник МЗС Казахстану.

Тим часом на півдні Киргизстану триває безлад. За повідомленнями кореспондентів Радіо Свобода, у трьох мітингах в Джалалабаді брало участь близько шести тисяч прихильників тимчасового уряду і дві тисячі тих, хто підтримує скинутого президента Бакієва. У перебігу акцій виникали бійки, було чути стрілянину. Тимчасовий уряд заарештував самопроголошеного губернатора Джалалабадської області Файзуллу Рахманова та групу його прихильників.

Тим часом російський президент Дмитро Медведєв віддав наказ своєму міністрові оборони Сердюкову «захистити росіян в Киргизстані у зв’язку зі все частішими випадками «рейдерства». Поки-що це робитимуть силами двох рот російських десантників (близько 150 осіб), які вже прибули до Бішкека.

  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG