Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:22

Ющенко: Україна перейшла у формат «російського холопа»


Лідер «Нашої України», Президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко називає «капітуляцією» зниження ціни на газ для України за рахунок продовження базування Чорноморського флоту Росії в Криму. За словами колишнього глави держави, Україна з учорашнього дня перейшла в категорію стратегічного «російського холопа».

Як повідомили у прес-службі «Нашої України», так він прокоментував результати харківських домовленостей президентів України і Росії Віктора Януковича та Дмитра Медведєва в інтерв’ю «5 каналу».

«Взамін дешевого газу, який економічно дискредитує країну, який відкидає нас від конкурентних можливостей, який залишає неконкурентну економіку в тому забутті, в якому вона є, – на другу шальку терезів ставлять найсвятіше для кожної нації – суверенітет та незалежність. Мені такий обмін не зрозумілий», – заявив Ющенко.

Він наголосив, що такі домовленості, в першу чергу, порушують Основний закон, адже стаття 17 Конституції України має імперативну норму, яка не обговорюється ані Президентом, ані депутатами: «На території України не допускається розташування іноземних військових баз».

«Конституція – це хрестоматія існування нації. Очевидно, пам’ятаючи історію 20 століття, коли ми 5 разів втрачали українську незалежність, я думаю, що не треба нагадувати, з якого боку ця незалежність забиралася», – зауважив Ющенко.

Щодо ймовірності двохсторонньої ратифікації в Держдумі Росії та Верховній Раді України українсько-російського договору, Ющенко заявив, що лише завдяки об’єднаним зусиллям інтелігенції, політиків, громадськості, журналістів цього можна не допустити.

21 квітня Україна і Росія домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії на Військово-морській базі в Севастополі на 25 років після 2017 року, тобто до 2042 року. Крім того, Україна і Росія домовилися про зниження ціни на імпортний газ на 30% від вартості, яка щокварталу розраховується за формулою, закріпленою в контракті на поставку газу між російським «Газпромом» і Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Recommended

XS
SM
MD
LG