Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 11:52

Львівська і Тернопільська облради вимагають усунути з посади Президента Януковича


(архівна фотографія)

Львів – Львівська та Тернопільська обласні ради негативно оцінили українсько-російські домовленості, які обумовлюють продовження на 25 років перебування Чорноморського флоту Росії в Україні і закликали депутатів Верховної Ради не допустити ратифікації цієї угоди. А також обранці двох областей вимагають ініціювати усунення Віктора Януковича з посади Президента.

У зверненні депутатів Львівської облради, ухваленому в п’ятницю, мовиться, що Президент Віктор Янукович грубо порушив Конституцію України, підписавши угоду з російським колегою про нові терміни перебування Чорноморського флоту на території України.

«Такий крок свідчить про те, що нова влада позбавляє Україну незалежності, суверенності та самостійності і стає на службу кадебістської, по своїй суті, влади Кремля», – зазначають депутати. Відтак вони вимагають розпочати процедуру імпічменту Президента України Януковичу «за вчинення державної зради у відповідності зі статтею Конституції України».

Голова Львівської обласної адміністрації, регіонал Василь Горбаль несподівано покинув сесійний зал обласної ради, чим зумовив невдоволення серед депутатів. Роман Ілик поцікавився з трибуни: «А де є зараз голова Львівської ОДА? Чому він покинув зал? Яка його позиція, ми його не почули?».

Василь Горбаль заявив журналістам, що його особиста позиція у питанні Чорноморського флоту така ж, як і в Президента, а політичну дискусію в сесійному залі він назвав «нормальним явищем».

Парламентарі закликають людей до масових протестів

Підписання нової угоди щодо перебування Чорноморського флоту в Україні депутати Тернопільської облради назвали антидержавним кроком. У їхньому зверненні сказано: «Війни, які Москва вела з Україною від початку нашої незалежності – політичні, економічні, енергетичні, інформаційні, фінансові, дипломатичні, історичні – закінчилися ганебною капітуляцією, яку 21 квітня 2010 року підписав Янукович».

Звернення Тернопільської облради не підтримали депутати, які перебувають у владі. Голова Тернопільської облради Олексій Кайда зауважив, що не витягли своїх карточок для голосування депутати він «Нашої України» і Української народної партії, які займають керівні посади.

Депутати місцевих органів влади останнім часом ухвалили десятки звернень до керівників держави, але жодне з них не було ефективним. За оцінками експертів, єдиним дієвим засобом впливу може бути масовий спротив людей.

Тому депутати Верховної Ради, які були присутні на сесії Львівської обласної ради, закликали мешканців Львівщини до масових акцій протесту. Наразі люди залишаються інертними.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG