Доступність посилання

ТОП новини

На телеканалі «1+1» є достатньо закритих тем – кореспондент ТСН Кудімов


Київ – Журналісти «Телевізійної служби новин» (ТСН) заявляють про запровадження цензури на телеканалі «1+1». Про це йдеться у їхньому відкритому листі. Журналісти вимагають «негайно припинити ручне керування» «Телевізійною службою новин», припинити «ганебну практику впровадження «директив», «цінних вказівок» і заборони тих чи інших тем», а також повернути базові принципи журналістики: об’єктивність, збалансованість і рівновіддаленість від політичних сил. Водночас журналісти каналу просять міжнародні організації, зокрема ПАРЄ, ОБСЄ звернути увагу на цю проблему, допомогти українським журналістам зберегти свободу слова. Радіо Свобода поспілкувалося із кореспондентом ТСН Сергієм Кудімовим і запитало, в чому полягає цензура на телеканалі 1+1.

– Схема виглядає наступним чином. Виїжджає кореспондент на певну тему. Приїздить, робить сюжет. На цій темі він побачив кілька моментів, критичних стосовно чинної влади. Ці моменти він висвітлює у матеріалі. Сюжет редактори затверджують, всі вичитують, він монтується. Далі два шляхи. Перед ефіром може подзвонити генеральний директор, і це були такі приклади, і сказати, що треба поміняти цей абзац. Так збігається, що цей абзац – це той абзац, де є критика чинної влади. Оскільки переробляти уже нікому, оскільки фізично журналіста вже немає, то цей абзац просто викидається. Без цього абзацу сюжет стає абсолютно не зрозумілим. Друга схема – це сюжет можуть просто заборонити. Дзвонить генеральний директор, перед ефіром чи під час ефіру, і каже, що цей сюжет заморожено. На запитання випускових, чому, ніяких пояснень. Просто заморожено – і все. За дивним збігом обставин це стосується сюжетів, де так чи інакше, можливо, в негативному контексті, згадується нинішня українська влада.

– Чи ви вже зустрічалися з керівництвом телеканалу? Що вони говорять?

– Керівництво телеканалу, так само, як і ми, у відкритому листі до українського народу відповіло на одному з українських інтернет-ресурсів, що підписанти, тобто ми, плутають свої політичні уподобання, свої політичні симпатії, з журналістськими стандартами.

– Чи є на телеканалі якісь закриті теми, про які заборонено говорити?

– Безапеляційно закрили тему про дружину Президента. Закрили тему щодо правової оцінки заяви Президента у Парламентській асамблеї Ради Європи стосовно геноциду. Достатньо є тем, які просто зарубані ще до того, як вони починають розроблятися.

– Які ваші подальші дії?

– Ми нічого особливого не вимагаємо. Ми не вимагаємо підвищення зарплати, щоб за нами додому приїздили автомобілі, чи розвозили після зйомок. Ми хочемо нормально працювати.

Якщо я їду на зйомку і бачу якийсь там перекіс чинної влади, я говорю про це. Але я даю можливість сказати представникові цієї влади. Я приїжджаю, я хочу, щоб цей матеріал вийшов, щоб усі побачили оцю ситуацію, почули ту і іншу сторону, зробили свої висновки. А я не хочу приїхати на роботу і потім не побачити цей сюжет в ефірі чи побачити його пошматованим, абсолютно нікчемним і ні про що. Оце все, чого ми хочемо.

Ми для себе вирішили: якщо отаке триватиме, ми будемо публічно про це говорити, а якщо це буде настільки масовим, що на нас не звертатимуть уваги, то ми залишаємо за собою можливість страйкувати.

За словами кореспондета ТСН Сергія Кудімова, 7 травня вранці має відбутися зустріч підписантів із генеральним директором телеканалу 1+1 Олександром Ткаченком.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG