Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:17

Вулканічна хмара може зіпсувати літні відпустки?


Густий шлейф попелу і пари з вулкану Ейяф’ятлаєкютл, знімок з космосу, 8 травня 2010 року

Брюссель – Наближається період літніх відпусток. Проте чимало європейців побоюється, що їхній відпочинок може перекреслити ісландський вулкан. Періодичні викиди величезних хмар попелу продовжують порушувати роботу авіаційних компаній. Виверження вулкана останніми днями вкотре призвели до закриття окремих європейських аеропортів, цього разу в Іспанії. Тому щось прогнозувати чи гарантувати авіапасажирам на період відпусток ніхто не наважується.

Сумнозвісний ісландський вулкан погрожує зіпсувати відпочинок тих європейців, що мають намір скористатися для цього повітряним транспортом. Останніми днями небезпека вулканічного пилу знову призвела до зриву сотень авіарейсів. Європейські вчені кажуть, що ситуація в небі над континентом може ще тривалий час залишатися нестабільною.

Вулканолог із Вільного брюссельського університету Робер Кампіон пояснює, що нинішня наука ще мало вивчила межі вивержень вулканів та наслідки від вулканічного пилу.

«Ісландський вулкан має цілу низку сейсмічних криз, що супроводжуються новими викидами магми, – каже науковець. – Це вказує на те, що всередині вулкана є її величезні запаси. Я думаю, активність може тривати ще декілька місяців, але сьогоднішня вулканологія не в силі визначити точні терміни. Ми можемо прогнозувати, але достеменних гарантій ніхто давати не в змозі».

Страхування від вулканічного пилу


Проте, як зазначають експерти, продовження вивержень вулкана не є, так би мовити, «обов’язковим», і не кожного разу вони супроводжуються хмарами попелу. А отже, ісландський вулкан не завжди приводитиме до пертурбацій європейського повітряного простору.

Водночас туристичні фірми різних країн Європи намагаються зберігати спокій та надію на кращий розвиток подій. Тим паче, що пік сезону відпочинку більшості мешканців європейської співдружності зазвичай припадає на липень і серпень.

«Якщо вулкан і надалі зберігатиме активність, ми будемо пристосовуватися до ситуації й ухвалювати рішення залежно від реального стану речей, – сказав у інтерв’ю Радіо Свобода голова бельгійської Асоціації туристичних операторів Клод Періньйон. – Говорити про те, що незабаром може статися, – це спекуляції. Відомо, що пік сезону відпочинків настане тільки через півтора місяця. Що буде далі – побачимо, а нині жодна людина не може спрогнозувати, чого нам чекати наступними місяцями».

Чимало тих, хто планує здійснити авіаперельоти до місць літньої відпустки, шукають страхову компанію, яка б гарантувала, так би мовити, happy-end на випадок загрози від хмари з Ісландії. Проте окремої страховки, що захищала б пасажирів від вулканічних розладів, поки що не передбачено. Хоча страхувальні установи Нідерландів чи Франції, з огляду на попит, обіцяють найближчим часом створити і такий тип страхування.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG